VAN DE REDACTIETAFEL U heeft nu het eerste nummer van alweer de 14e jaargang van onze Kroniek in handen. Jaren blijken voorbij te schieten. In deze uitgave treft u de notulen aan van de laatste jaarvergadering, die ons noodzaakte de colofon te wijzigen vanwege de benoeming van nieuwe bestuursleden. Blij zijn we dat we u kunnen melden dat ons Genootschap nu ook on-line bereikbaar is. Aan de website: www.wieringermeergeschiedenis.nl wordt nog hard gewerkt. U leest er in deze Kroniek meer over. Het bestuur mag nog steeds nieuwe leden welkom heten en de Archiefcommissie blijft versteld staan van de vele historische artikelen die zij steeds weer in ontvangst mag nemen. Druk zijn de leden van deze Commissie bezig geweest met de inrichting van de tentoonstelling "Bodemvondsten in de Wieringermeer", die woensdag 5 april j.l. officieel werd geopend. Zeer zeker een kijkje waard. In deze Kroniek komt u deel II tegen van de reeks "DE tweede drooglegging en de wederopbouw van de Wieringermeer". Deze keer aandacht voor de schaarste aan bouwmaterialen zo vlak na de oorlog en onder welke voorwaarden en omstandigheden de mensen meewerkten aan deze wederopbouw. Ons werd gevraagd hoe de evacués na de onderwaterzetting aan de kost kwamen. U leest in dit nummer het resultaat van enig speurwerk hiernaar. Misschien kunt als lezer ons daarover meer vertellen. Natuurlijk komt u weer de overige vast rubrieken tegen, zoals "Uit de Driemaandelijksche berichten", "Toen: 50 jaar geleden" en de bespreking van een boek uit het rijk gevulde archief van het Genootschap. Deze keer het boek "Land in zicht" van K. Norel. Tenslotte willen we het scheidende redactielid, mevr. Willy Maris, bedanken voor haar inzet bij de samenstellen van onze Kroniek gedurende de afgelopen dertien jaar. Willy was er vanaf het begin altijd heel enthousiast bij betrokken en heeft veel artikelen in die jaren geschreven. Willy, bedankt, we zullen je missen. Veel genoeglijke herinneringen bij het lezen van deze Kroniek gewenst. Namens de redactie, Wil Datema. 3

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 2006 | | pagina 5