Cultureel werk in de arbeiderskampen Door de Centrale Commissie voor de culturele verzorging van de arbeiders in de arbeiderskampen, gevestigd te 's-Gravenhage, is krachtens haar door de Minister van Openbare Werken en Wederopbouw verleende bevoegdheid, bij beschikking van 19 augustus 1946 ingesteld een Commissie Wieringermeer voor de cuturele verzorging van arbeiders en werden met ingang van 20 augustus 1946 benoemd: tot voorzitter: G. G. Loggers, Burgemeester van Wieringermeer; tot leden: K. de Boer Vert. v.h. Chr. Nat. Vakverbond te Utrecht. Ds. J. Goede Prot. I.K.0 te Slootdorp. Pastoor!. Langedijk Ned. Episcopaat, Slootdorp. Ir. A. Ovinge Min. Van Openbare Werken en Wederopbouw, Wieringerwerf. L. Schotte v.d. werkgevers te Hippolytushoef. G. van Slingerland Ned. Kath. Arbeiders Beweging, Alkmaar. C. Steenlage v.h. Ned. Verb. V. Vakv., Den Helder. Deze Commissie werd op 20 augustus 1946 in het Noodraadhuis te Lutje- Kolhorn geïnstalleerd door de heer Mr. A. M. Joekes, voorzitter van de Centrale Commissie. Tot secretaris werd benoemd de heer J. C. van Blijenburg te Wieringerwaard. Door het verstrekken van dag- en weekbladen, het geven van voordrachten, het brengen van film- en toneelvoorstellingen, het organiseren van sport- en spelbeoefening werd getracht de in de kampen verblijvende arbeiders ontspannings- en ontwikkelingsmogelijkheden te bieden. Er werden bijvoorbeeld onderlinge competities georganiseerd tussen de bewoners van de verschillende kampen voor wat betreft voetbal, klaverjassen, schaken en dammen. In de volgende Kroniek verschijnt deel III van de Wederopbouw van de Wieringermeer. Wjd. 29

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 2006 | | pagina 31