weigerde dit hout ter beschikking van de Wieringermeer te stellen, werd op verzoek van de Commissie Wederopbouw Wieringermeer dit materiaal door het landelijk College in beslag genomen en aan de Wieringermeer toegewezen. Naderhand kon nog een hoeveelheid van vier scheepsladingen worden achterhaald, welk materiaal op het terrein bij De Haukes werd opgeslagen. Behalve het bergen van de aangespoelde materialen werd de berging van pannen en hout van de in het water staande opstallen ter hand genomen. Het wegnemen geschiedde om het verlies van dit materiaal bij instorting van de panden te voorkomen en wat de pannen betreft tevens om het gewicht op de daken te verminderen. Later werden de teruggekeerde bewoners er via de Flevobode op geattendeerd dakpannen te sparen. Door al deze maatregelen zijn belangrijke hoeveelheden materiaal voor de Wieringermeer bespaard gebleven. Het bergen van materiaal van particuliere bedrijven en middenstanders geschiedde in overeenstemming met het advies van een door de Middenstandsvereniging benoemde deskundige. Het skelet van een boerderij na de tweede drooglegging. De dakpannen zijn al eerder verwijderd, (1946). DAKPANNEN Dakpannen is een schaarsch ar tikel. Uit diverse getroffen gebie den klinken noodkreten over ge brek aan dakpannen of andere dakbedekking. Ook in de Wierin germeer zijn dakpannen straks hard noodig. Allen die ermede te maken hebben zouden wij op het hart willen drukken SPAAR DE DAKPANNEN 21

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 2006 | | pagina 23