Een belangencommissie Om de vele problemen waar de evacués voor kwamen te staan zoveel mogelijk het hoofd te bieden werd op 30 mei 1945 in Café Laan te Winkel de Commissie ter behartiging van de belangen van alle geëvacueerde Wieringermeerbewoners opgericht. Tot leden van deze Commissie, die overigens geen enkele rechtsgrond bezat, werden de volgende personen benoemd: S. L. Mansholt, H. A. Giessen, K. v; d. Veen, G. P. Kistemaker, H. R. Smit, H. de Graaf, J. Slagter, C. Montsma, j. P. Koolhaas, C. v. Beem, E. Zuidema, A. Kwant, J. Vos, C. Dekker, Dijkstra, J. Hartland, P. Schenk, C. Laan Jzn., G. Hofmeyer, G. Horst, p.a. J. Eecen, Bagijnhof 50, Almersdorperweg 14, A 63, A. 162, Dorpstraat K 85, Gasfabriek, Haukes, v p.a. G. Veènhuis, Schulpweg B144, vertegenw. Firma van Waveren, p.a. Parlevliet, Molenweg, p.a. Wed. K. Meurs, Dorpstr.A63, Oosterhaven 30, Spoorstraat 32, p.a. J. Meijaard, Uiverstraat 1, p.a. C. Koel, Damweg. Oranje Nassau hoeve, Onderdijk B 145, Schagerbrug, Groote Sloot, Boschstraat, Oudkarspel. Medemblik. Opperdoes. Abbekerk. Winkel. Twisk. Medemblik. Wieringen. Nieuwe-Niedorp. Haarlem. Wieringerwaard. Winkel. Medemblik. N.-Scharwoude. Medemblik. Schoorl. Andijk O. Wervershoof. Zijpe. Winkel. Deze commissie benoemde uit haar midden een dagelijks bestuur, samengesteld als volgt H. A. Giessen, H. R. Smit, G. P. Kistemaker, P. Koolhaas, H. de Graaf, - S. L. Mansholt, Voorzitter. Vice Voorzitter. Secretaris. 2e Secretaris. Penningmeester. Adviseerend Bestuurslid. Het is de bedoeling dat de commissie zich zal gaan bezighouden met de behartiging var belangen van ALLE geëvacueerden uit de Wieringermeer. 13

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 2006 | | pagina 15