HET GENOOTSCHAP ONLINE Sinds kort is onze vereniging ook op het internet te vinden. Via het adres www.wieringermeergeschiedenis.nl is de nieuwe website te bereiken. Het initiatief komt van de heer A. Metzlar, die ons heeft aangeboden deze website aan te maken en te beheren. Dit is een enorme aanwinst voor het Genootschap, de gegevens zijn nu wereldwijd te raadplegen. Wat is er zoal te vinden op de site? Kerngegevens over de vereniging. Onze Kronieken zijn online beschikbaar, uitgaven ouder dan vierjaar worden digitaal ter beschikking gesteld in Adobe PDF-formaat. Alle adresgegevens en mailadressen van bestuur en redactie. De mogelijkheid om online een nieuw lid aan te brengen. Verder alle gegevens die niet op een website mogen ontbreken. In de nabije toekomst wordt de site uitgebreid met een verhalenrubriek onder de naam 'Een pionier vertelt...'. In deze rubriek zullen verhalen en vertellingen worden opgetekend van hen die pionierswerk in de Wieringermeer hebben verricht. Een aantal vrijwilligers is getraind om deze verhalen en vertellingen op te tekenen, waarna deze op de website zullen worden geplaatst. Vervolgens de lezer de gelegenheid om hierop te reageren, wanneer die zich bijvoorbeeld zaken herinnert die niet in het verhaal worden genoemd, of anekdotes met betrekking tot personen in het verhaal. Wat is een pionier? Het woordenboek Nederlands omschrijft een pionier als een baanbreker, iemand die nieuwe wegen ontsluit. De pioniers in de Wieringermeer zijn dus niet alleen die baanbrekers uit de jaren dertig of de jaren vlak na de tweede drooglegging. Ook de oprichters van de vereniging "Genootschap voor de Geschiedenis van Wieringermeer" (23 december 1992) kunnen worden bestempeld als pioniers. Maar, eigenlijk is iedereen die "nieuwe wegen ontsluit" een pionier. Wellicht zijn wij wel allemaal pioniers, omdat ons verhaal bij anderen nieuwe verhalen losmaakt. Heeft u, als 'pionier', een bijzonder verhaal dat u wilt delen met anderen, schrijf uw verhaal dan op in maximaal 500 woorden en stuur ons dit toe of zend een mailbericht. Ziet u zichzelf niet zo als schrijver, neemt u dan contact met ons op, zodat onze getrainde vrijwilligers uw verhaal kunnen optekenen. Houd de website dus in de gaten, deze zal naast de Kroniek regelmatig geactualiseerd worden. Wij danken de heer Metzlar voor dit geweldige initiatief! 9

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 2006 | | pagina 11