VOORWOORD Beste leden van ons Genootschap, Het is een bijzonder jaar geweest, 75 jaar geleden is onze polder voor de eerste keer drooggemalen, dat hebben we met heel veel mensen kunnen vieren. Wat is er veel gebeurd in die 75 jaar, ontginning, oorlog, inundatie en wederopbouw, en wat voor veranderingen en vernieuwingen hebben we meegemaakt naar 2005 toe. We hebben het kunnen vieren, omdat de Gemeente een jubileumfonds ter beschikking had gesteld. Onder leiding van Peter Meijer heeft de feestcommissie heel wat organisaties en verenigingen kunnen activeren om iets bij te dragen aan de feestvreugde. Er is heel wat georganiseerd in de polder, van kinderfeestjes tot seniorendagen, te veel om verder alles op te noemen. Voor ons Genootschap was het hoogtepunt het bezoek van Hare Majesteit Koningin Beatrix aan Slootdorp. We konden aanwezig zijn met een stand, ingericht door het Genootschap. Het werd een persoonlijke ontmoeting. De Koningin had veel belangstelling voor ons Historisch Genootschap. Daarna volgde de onthulling van het monument voor de polderpioniers. De Koningin ontving daar ook het boek "Wieringermeer 75 jaar" en een DVD over de 75 jaren Wieringermeer. Prachtige momenten. Gelijktijdig vond die dagen de opening plaats van het Agriport A7- project. Wij waren gevraagd als Genootschap of we de garderobe wilde verzorgen en bij binnenkomst de entreekaarten wilden verkopen. De entree was het symbolische bedrag van 0.75 eurocent, (75 jaar Wieringermeer.) Dit bedrag mochten we houden voor ons Historisch Genootschap. Ons vrijwilligerskorps werd opgeroepen, 20 tot 25 m/v en alle plaatsen bij kassa, garderobe en de stand konden worden bezet. Duizenden mensen passeerden de kassa met als resultaat 10.000 euro. Geweldig!! (Nu kunnen we aan het achterstallig onderhoud beginnen.) We willen iedereen die aan deze happening heeft meegewerkt heel hartelijk bedanken, in het bijzonder de organisatoren van Agriport A7, met als boegbeeld, de Heer S.Hiemsta. Een bijzonder gebeuren tijdens de opening van Agriport A7 was het feit dat we daar ons duizendste lid van het Genootschap konden inschrijven. Dat was mevr. Marijke Woets - Meulenberg thans woonachtig in Onderdijk. Enkele bestuursleden van ons Genootschap verrasten haar met een bloemetje. De laatste Kroniek van dit jaar ligt nu weer voor u klaar. Er is veel gebeurd dit jubileumjaar in onze prachtige polder. Veel mensen konden elkaar ontmoeten. We wensen U namens het bestuur een goede en gezellige decembermaand en voospoed in het komende jaar, Uw voorzitter C.Meeuwsen 4

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 2005 | | pagina 6