VAN DE REDACTIETAFEL Het is plezierig te merken dat de interesse voor de geschiedenis van de Wieringermeer alom toeneemt. In de loop van dit jubileumjaar is er veel van de historie van de nog jonge polder en haar bewoners naar bovengehaald, o.a. door presentatiedagen, lezingen en tentoonstellingen. De belangstelling blijkt ook uit het feit, dat het Genootschap begin november het duizendste lid kon inschrijven. Ons Genootschap is daarmee de grootste vereniging in de Wieringermeer. Voor de redactie een uitdaging om al die leden driemaal per jaar een boeiende Kroniek aan te bieden. Deze keer uitgebreid aandacht voor één van de grootste pioniers van de Wieringermeer, namelijk Theodorus List, de eerste bedrijfsboer in dienst van de Landbouwcultuur-maatschappij vanaf begin 1931. Een man, die enthousiast kon vertellen over de begintijd toen alles, ja alles nog moest worden opgebouwd in een kale, vlakke polder. Dorus List heeft een enorme collectie foto's en dia's verzameld vanuit die tijd, die hij vertoonde tijdens de vele lezingen die hij heeft gehouden. Door zijn kinderen is zijn hele verzameling aan het Genootschap voor de Geschiedenis van de Wieringermeer geschonken. Voorwaar, een rijke schat voor een Historische Vereniging. We zijn er blij mee. In deze Kroniek treft u wederom de vaste rubrieken aan, zoals "Toen: 50 jaar geleden", "Uit de Driemaandelijksche Berichten" en een korte bespreking van de roman van K. Norel "Pioniers in Zuiderzeeland". Daarnaast presenteren we het eerste deel over de wederopbouw van de Wieringermeer na de tweede drooglegging, nu ruim 50 jaar geleden op 11 december 1945. We hopen dat de inhoud van deze Kroniek bij u weer in goede aarde valt. Uw verhalen zijn nog steeds zeer welkom. En vindt u dat wij in de Kroniek de historische plank misslaan, laat het ons gerust weten. Wij willen steeds voorkomen de historie geweld aan te doen. Veel leesplezier gewenst. Namens de redactie, Wil Datema.

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 2005 | | pagina 5