TOEN: 50 JAAR GELEDEN Geen belang bij industrie? Eind 1955 werd er door de gemeenteraad Wieringermeer een studiecommissie benoemd, bestaande uit zes landb ouwdeskundigen, die het "anti- belang" bij industrialisatie van deze omgeving zal bestuderen. Geen derde wethouder VVD-raadslid S. Breebaart gaat niet akkoord met het voorstel van B W om een derde wethouder in onze gemeente aan te stellen. Dit zou volgens hem de openbare beraadslagingen tekort doen en de democratie niet ten goede komen. "Raadsleden worden dan buitenspel gezet". Ook de Provincie ging naderhand niet akkoord met de benoeming van een derde wethouder in de Wieringermeer. Wieringermeer tegen NOP B.g.v. het 25-jarig bestaan van de Wieringermeer, vanwege oogstwerk- zaamheden gevierd in september '55, werden er in aller sporten en spelen wedstrijden georganiseerd tegen de Noordoostpolder. Er werd o.a. gestreden op het voetbalveld, op het schaakbord, op het groene laken, (biljarten), op het tennisveld, op het korfbalveld en er waren hardloopwedstrijden. De Wieringermeer won op deze verschillende onderdelen met 5-1. Het nieuwe raadhuis geopend Op 10 sept. 1955 werd het nieuwe raadhuis van de gemeente Wieringermeer geopend. Het gebouw, dat al snel de bijnaam "de schoenenfabriek" kreeg, is een schepping van Prof. J.F. Berghoef en architect Ir. H. Klarenbeek. Het eerste huwelijk in het nieuwe raadhuis tussen mej. M. Schotte en de heer A. Roozendaal vond plaats op 13 sept. Dit huwelijk werd voltrokken door de gemeentesecretaris AJ. Visser. Het jonge paar ontving een speciale oorkonde, evenals Hendrika van Bussel (Schelpenbolweg), die als eerste als nieuwgeborene werd aangegeven in het nieuwe raadhuis. B.g.v. de opening van het raadhuis was er van 13 t/m 16 september in een expositiezaal een tentoonstelling van schilderijen (van wijlen J.H. van Mastenbroek) en voorwerpen afkomstig uit het Zuiderzeemuseum te Enkhuizen. Toen grond nog te betalen was In 1955 was de grondprijs voor te bouwen woningen aan de Prof. Ter Veen-weg fl. 10,- per m2. Een nieuw shirt Tot eind 1955 speelt de voetbalvereniging Flevo in een oranje shirt. Daarna in het nu nog bekende blauwe shirt met een witte V over de voorzijde. De nieuwe tenue's werden bekostigd uit het z.g. "doelpuntenfonds". Afscheid zuster Schouten In december 1955 neemt zuster Schouten, die sinds 1935 in de Wieringermeer werkzaam is als In deze rubriek doen wij verslag van feiten en gebeurtenissen die 50 jaar geleden, (dus in dit geval in 1955), plaatsvonden in de Wieringermeer. Als bron gebruikten wij de Wieringermeerbode. 43

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 2005 | | pagina 45