UIT DE DRIEMAANDELIJKSCHE BERICHTEN BETREFFENDE DE ZUIDERZEEWERKEN Het Driemaandelijksch bericht betreffende de Zuiderzeewerken was een officiële uitgave van het Ministerie van Waterstaat. Het bericht bleek in een grote informatiebehoefte te voorzien. Velen wilden weten hoe het met de vorderingen van het machtige Zuiderzeeproject stond. Deze keer enkele mededelingen uit de Driemaandelijkse berichten van 1933, we laten de spelling ongewijzigd. Januari 1933 - De plannen voor de verkaveling van landarbeidersperceelen in de dorpen zijn gereed, zoodat binnenkort, indien het zoutgehalte van den bodem zulks toelaat, tot beschikbaarstelling kan worden overgegaan. Aanvankelijk zullen daarvoor worden bestemd de gronden, welke in de toekomst voor den dorpsuitbouw worden gebruikt. Er blijft ook in de onmiddellijke omgeving van de dorpen evenwel voldoende terrein beschikbaar om de vraag naar landarbeidersperceelen blijvend te kunnen bevredigen. - Ten behoeve van de landbouwhuishoudkundige is te Middenmeer in een arbeiderswoning voorloopig een lokaal ingericht voor haar werk. Dit lokaal wordt eveneens gebruikt voor kerkdiensten en bijeenkomsten van de bevolking. Op 1 October 1932 werd de school te Middenmeer geopend, voorloopig met 2 leerkrachten en tijdelijk ondergebracht in een dubbele arbeiderswoning, die daartoe werd ingericht. Op den eersten schooldag waren 27 leerlingen aanwezig. Daar dit aantal gestadig groeide werd op 19 November d.a.v. een houten gebouw betrokken; de voormalige cantine te Slootdorp werd daartoe naar Middenmeer verplaatst. Begin November 1932 werd een aanvang gemaakt met de fundeering van de school en het gymnastiekgebouw te Middenmeer. De bouw vordert naar wensch. - Eind 1931 waren er in de Wieringermeer 69 vaste bewoners waarvan 21 schoolgaande kinderen. Eind 1932 waren er 918 vaste bewoners, waarvan 136 schoolgaande kinderen in Slootdorp en 62 in Middenmeer. - Aan den bewaker-onbezoldigd Rijksveldwachter J.H. de Jong werd met ingang van 6 October 1932 eervol ontslag verleend, in verband met zijn benoeming tot Rijksveldwachter. Met ingang van 17 November 1932 werd benoemd tot bewaker-onbezoldigd Rijksveldwachter, H. den Hartingh te St. Pancras, met eerste standplaats Middenmeer. 38

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 2005 | | pagina 40