Begeleider van alle cultuurboeren De eerste cultuurboer blijft geen bedrijfsboer. List wordt aangesteld als 'superbedrijfsboer'. Hij wordt de contactman tussen de directie en de nieuwe bedrijfsboeren, zo'n 50 in getal. List wordt daarbij belast met het distribueren van alles wat nodig is bij de gehele exploitatie van de Cultuurmaatschappij. Hij werkt voortaan vanuit een kantoor en magazijn aan de Molenweg. Later komt er een administratiekantoor t.b.v. de Cultuurmaatschappij nabij de Terp niet ver van Wieringerwerf. Dit kantoor is overgenomen van de Dienst der Zuiderzeewerken. Hij is verantwoordelijk voor het transport van alle materialen te land en te water. Hij krijgt de zorg voor de vaste inventaris in 50 cultuurschuren alsook de inventaris van de arbeiderskampen. Verder is hij verantwoordelijk voor het inklaren en het ontschepen van goederen, voor het doen van bestellingen bij het Centraal Bureau te Den Haag, en voor het wekelijks uitbetalen van de lonen aan de arbeiders en bedrijfsboeren. (Totaai zo'n f 30.000,- per week). List kan dit grote bedrag i.v.m. de veiligheid wekelijks halen bij telkens een andere bank. Hij krijgt daarover vooraf een berichtje vanuit het hoofdkantoor te Alkmaar Ook controleert Dorus List de ladingen van schepen en betaalt de vrachtgelden. Daarbij onderhoudt hij contact met alie bedrijfsboeren en vergadert wekelijks met hen samen met de directie Het aanbrengen van een nummer in het oor van de koe. Rechts: Dorus List. Het administratiekantoor met kantine t.b.v. de Cultuurmij. Rechts: de Terp en op de achtergrond doemt Wieringerwerf op. 19

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 2005 | | pagina 21