voor 2005. Deze stukken worden eveneens in de Kroniek opgenomen. Bestuursverkiezing. De heer C. Meeuwsen is periodiek aftredend en stelt zich als voorzitter herkiesbaar. De heer Brugman, eveneens periodiek aftredend, stelt zich herkiesbaar. Voor beide heren evenals voor de kandidaten voor het bestuur zijn geen andere kandidaten voorgedragen. De heer Meeuwsen wordt als bestuurslid/voorzitter herkozen. De heer Brugman wordt ook herkozen. Mevrouw C. Kranenburg - Spaans is aftredend en stelt zich niet herkiesbaar. De voorzitter dankt haar voor al hetgeen zij heeft gedaan voor de vereniging. Toen een plaats voor alle bezittingen van de vereniging moest worden gezocht, begon zij spontaan vrienden, bekenden en veel anderen op te bellen en haalde op die manier veel geld aan renteloze leningen en aan giften binnen. Tevens maakte zij als vertegenwoordigster van het bestuur deel uit van de redactiecommissie. Ze krijgt een welverdiend warm applaus. Daarna reikt de voorzitter haar een boekenbon uit. In haar plaats stelt het bestuur mevrouw T.J.M. Knook - Rasing voor. Met veel applaus wordt zij verkozen. Verder heeft de heer J. Beentjes bedankt als bestuurslid. De voorzitter stelt, dat de heer Beentjes steeds voor het onderhoud van het gebouw heeft gezorgd. Telkens als er iets aan de hand was, kon hij worden ingeschakeld. Ook bij het verwerven van giften c.q. leningen voor de aankoop van het verenigingsgebouw heeft de heer Beentjes zich ingezet. De voorzitter dankt de heer Beentjes voor zijn aandacht en werkzaamheden voor de vereniging en het gebouw en overhandigt hem, terecht onder luid applaus, eveneens een boekenbon. In zijn plaats wordt de heer W. Braak voorgesteld. Ook hij is bekend met alles in de bouwwereld en kan als zodanig eveneens voor het onderhoud van het Genootschapshuis zorgdragen. Met veel applaus wordt hij eveneens verkozen. Rondvraag. Hiervan wordt geen gebruikgemaakt. Sluiting. De voorzitter dankt alle medewerkers voor hun inzet voor het Genootschap alsmede de aanwezigen voor hun komst en belangstelling. Na de pauze zullen enkele films over het begin van de Wieringermeer, de inundatie en de herbouw van de polder worden vertoond. de voorzitter, de secretaris, 5

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 2005 | | pagina 7