TOEN: 50 JAAR GELEDEN. Op reis De Vereniging van oud-leerlingen van de Christelijk Naionale Ulo- schooi te Midden-meer, genaamd V.o.l.c.u.m. maakte haar jaarlijkse uitstapje Deze keer, 7 juni '55 ging de busreis naar Oranjewoud. Zou deze vereniging na 50 jaar nog bestaan? Bejaardenuitje Juni 1955 telt de Wieringermeer 135 inwoners van 65 jaar of ouder. Allen kregen zij een inschrijfformulier voor het jaarlijkse uitstapje. Voor zo'n bejaarden-reis werd destijds onder de bevolking ge- collecteerd. Toen ging de reis o.a. naar Avifauna en naar Aalsmeer, alwaar oud burgemeester Loggers en echtgenote de vele oude bekenden ontvingen en rondleidden. Spuiten vanuit de lucht Voor het eerst worden in 1955 gewassen in de Wieringermeer bespoten m.b.v. een spuithelicopter van het luchtvaartbedrijf Van Beek te Melissant. Feest in de loods Het is in 1955 voor de eerste keer dat de Oranjevereniging Slootdorp een feest- /toneelavond organiseert in de loods van Loonbedrijf Zuidema. En het zou niet bij die ene keer blijven. Hipposfeest en meer in Mïddenmeer Op 9 juli '55 speelt de profclub Sneek met o.a. oud-international André Rozenburg en de ex- Flevomiddenvoor Bert Bouma een voetbalwedstrijd op het Flevoterrein te Middenmeer tegen de sterke Helderse ploeg HRC. Deze wedstrijd vormde een onderdeel van de jaarlijkse Hipposfestiviteiten in dat dorp. HRC won de voetbalpartij met 2 tegen 0. Een ander nummerbord De Provinciale nummerbewijzen voor motorvoertuigen, (voor Noord- Holland beginnend met de letter G), kwamen vanaf maart 1955 te vervallen. Er moest hiervoor een nieuw landelijk kentekenbe-wijs worden aangevraagd. Uitbreiding hotel Lely In aug. 1955 vangen de werkzaamheden aan van de bouw van een zaal voor 200 personen bij hotel Lely te Slootdorp. Voor de exploitant Joop Duin is de realisering van de zaal een grote vooruitgang. In deze rubriek doen wij verslag van feiten en gebeurtenissen die 50 jaar geleden, (dus in dit geval in 1955), plaatsvonden in de Wieringermeer. Als bron gebruikten wij de Wieringermeerbode. 49

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 2005 | | pagina 51