BOEKBESPREKING In deze rubriek wordt een korte samenvatting gegeven van de inhoud van een boek dat in het archief van ons Genootschap voorkomt. Deze keer. "25 jaar Wieringermeer" Door Anthony van Kampen, naar een documentatie van Th. J. van Vegten. Uitgegeven door het Gemeentebestuur van Wieringermeer, september 1955. 'Dit is ons land, hier leven wij', aldus de eerste zin in het boekje dat geschreven is voor de kinderen van de Wieringermeer. Elk kind dat in de Wieringermeer op school zat kreeg op 10 september 1955 een exemplaar uitgereikt, met daaringeplakt een certificaat met naam en geboortedatum. Het is tevens de eerste zin van het gedicht over de Wieringermeer, van Christiaan Terpstra, dat als besluit van het boekje, achterin is afgedrukt. In het boek wordt een vrij duidelijk en compleet verhaal verteld over het ontstaan van onze polder. Het is zeker geen kinderboek, maar geschreven om later nog eens door te lezen. Dit blijkt ook wel uit het slotschrift: "Neen, dit is geen einde. Het is alleen maar het einde van een overzicht, dat tot 1955 gaat. De Wieringermeer leeft voort en er is geen reden tot pessimisme ten aanzien van de komende jaren. Integendeel, men heeft het zekere gevoel, dat de leiding in voortreffelijke handen ligt en dat er voor de bevolking van dat nieuwe land een toekomst is weggelegd. Een goede toekomst. Voor de bevolking die thans bezig is de laatste sporen van de oorlogsvernietiging weg te werken èn voor daarna: voor de dan volgende generatie, voor de kinderen. Dit boekje werd voor die kinderen geschreven. Opdat zij zullen weten, wat daar gebeurde in die jaren van strijd tegen het Zuiderzeewater, strijd om bovengekomen grond, strijd om op die nieuwe aarde een bestaan te grondvesten." MBT Burgemeester F. Omta reikt aan Corrie Jagtenberg het eerste exemplaar uit van het gedenkboekje "Wieringermeer 1930-1955". De Commissaris van de Koningin Mr. Prinsen kijkt toe. 48

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 2005 | | pagina 50