hebben het laadvlak te hoog. Verschillende typen worden in den polder evenwel beproefd. Groot succes tot nu toe werd verkregen met een op een autokerkhof gekochte Ford-truck. Deze werd met geringe kosten verbouwd tot een akkerwagen met bijzonder groot laadvlak. Hij voldoet aan alle hierboven gestelde eischen, behalve dat de draaicirkel nog te groot is; getracht wordt dit nadeel alsnog op te heffen. Getracht zal worden voor de volgende oogstcampagne een aantal van deze wagens te doen maken. - De lessen in de school te Slootdorp namen 16 Augustus jl. een aanvang. Den eersten schooldag waren 128 kinderen aanwezig; het aantal bedroeg op 30 September 146. Het hoofd wordt door drie leerkrachten bijgestaan. Onder groote belangstelling van de ouders en van de overige bevolking werd op 31 Augustus 1932 des avonds in het gymnastieklokaal de eerste ouderavond gehouden. Allen, die aan den bouw van de school hebben medegewerkt, waren mede uitgenoodigd. Voorts werden verscheidene maatregelen genomen tot het openen van een school te Middenmeer op 1 October 1932. - Een klein deel van het geoogste hooi werd rechtstreeks van de ruiters af afgeleverd. Het overige werd in mijten geplaatst en moest eerst uitbroeien alvorens het kon worden geperst. In September is met het persen en afleveren begonnen, het hooi is van goede kwaliteit; een deel wordt voor eigen gebruik gereserveerd. Afgeleverd werden 181.031 kg tegen ƒ20,- a 26,- per 1000 kg. Het koolzaad was grootendeels ook mooi van korrel en kleur en werd dan ook vrijwel tegen den hoogsten prijs op de beurs te Rotterdam verkocht. - Eind September was de begreppeling en egaliseering van de gronden zo goed als gereed; de begreppelde of gedraineerde oppervlakte bedroeg op dien datum 17.488 hectare. Het draineeren van enkele proefkavels, benevens van een noodlandingsterrein voor vliegtuigen kwam zo goed als gereed. Ook de aanleg van voorloopige rijwielpaden kwam gereed, zoodat verder uitsluitend zorg gedragen behoeft te worden voor een behoorlijk onderhoud. Daar de paden ook voor autoverkeer en licht vrachtvervoer worden gebruikt eischt het onderhoud aanhoudende zorg. Naarmate de definitieve wegen gereed komen, kunnen sommige verdwijnen of als rijwielpad in stand blijven. Januari 1933 - De weg op den Afsluitdijk kwam geheel gereed. De verbetering van de bestaande wegen op Wieringen alsmede de aanleg van de nieuwe toegangswegen tot den weg op den Afsluitdijk vorderen goed. Van den bestaanden hoofdweg op Wieringen, welke door de N.V. Geruischlooze Weg te Heemstede, voor rekening van de Gemeente, met subsidie van het Rijk wordt verbeterd kwam de nieuwe fundeering geheel gereed, terwijl in verband met het winterseizoen besloten moest worden met het aanbrengen van de asfalt-deklaag te wachten tot het voorjaar. 46

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 2005 | | pagina 48