fotoclub het derde oog prachtige foto's te zien van de mooiste plekjes in de polder. Verder is er op hobby- en kunstgebied een tentoonstelling die in totaal 3000 bezoekers trekt. Ook de sporters komen aan hun trekken. Er is een jubileumkorfbaltoernooi met verenigingen uit de N.O.P., Oostelijk en Zuidelijk Flevoland en de Wieringermeer. Op 9 augustus komen de voetballiefhebbers aan de beurt. Een team van oud-A.Z ers speelt tegen een selectie van de Wieringermeerelftallen. En later speelt er nog een selectie van de eredivisieclub Haarlem tegen het eerste elftal van D.W.O.W. Maar het belangrijkste gebeuren van de viering 50 jaar Wieringermeer is het bezoek van Hare Majesteit Koningin Beatrix aan de Polder. Alle vier de dorpen worden door haar bezocht. Kreileroord is het eerste dorp dat haar mag verwelkomen. Terwijl er ballonnen worden opgelaten (waarvan er gek genoeg veel in Polen landen door de oostelijke wind.) vertrekt de Koningin naar Lelypark en daarna naar de raadszaal van het gemeentehuis, waar de burgemeester, de heer Knorr, haar het eerste exemplaar van het boek "50 jaar Wieringermeer" aanbiedt. In Slootdorp ontmoet de Koningin Mevr.Laverman-van Harlingen die haar een foto overhandigt waarop haar moeder, toen nog Prinses Juliana, staat afgebeeld bij het in werkingstellen van de waterleiding in Slootdorp in 1932. Tot slot wordt de Oude Beurs bezocht waar kennis wordt gemaakt met dhr.Remmers directeur van de Moedermavo en enkele van zijn leerlingen. Koningin Beatrix onderhoudt zich met het echtpaar Lindenbergh tijdns het bezoek aan Lelypark, 1980. 23

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 2005 | | pagina 25