vervoegen. Via een dubbele deur kan men rechtuit met de trap, rechts naar de kelder en links naar de bovenverdieping. In een van de kamers is de trap naar de zolder. In een andere kamer is een trap naar een afgesloten keldervertrek. Rechts en links van de hal loopt een brede gang met een "keukentje" en verder aan weerszijden de deuren voor de betreffende kamers. Aan het einde van de linkergang is een aanbouw, die bij ontvangsten kan worden gebruikt. De diverse kamers hebben zeer verschillende oppervlakten. Sommige hebben één groot raam en andere meerdere ramen. De laatste kamer rechts van de rechtergang heeft geen raam naar het plein maar in de zijgevel en kijkt derhalve uit op de "voormalige witte rentmeesterswoning". Vanuit de hal kijkt men naar een prachtig glas-in-loodraam met daarop met een gebrandschilder-de voorstelling met verwijzing naar o.a. een zaaier en een maaier. Dit raam werd in 1942 door de gemeente aangeboden als dank voor alles. Het robuuste, stevige gebouw bood bij de inundatie op 17 april 1945 een verblijfplaats voor diverse gezinnen, die via een bootje contacten hadden met de vluchtelingen op de Terp. Zodra het bericht van de capitulatie bekend was, werd de vlag uitgestoken zodat de Terp-bewoners in de vreugde konden delen. Kort daarop zijn de bewoners van zowel het Domeinkantoor als van de Terp met boten naar het vaste land gehaald. Het domeinkantoor te Wieringerwerf met op de voorgrond De Maaier" et glas-in-loodraam

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 2005 | | pagina 18