Openstelling Genootschapshuis. Iedere zaterdag tussen 14.00 uur en 17.00 uur is het Genootschapshuis voor een ieder gratis toegankelijk. Op de eerste zondag van de maanden mei tot en met september was het Genootschapshuis eveneens tussen 14.00 uur en 17.00 uur geopend. Tevens wordt een kopje koffie of thee aangeboden. Het aantal bezoekers zowel op de zaterdagen als de zondagen wisselde heel sterk. Steeds heerst er een aangename, gezellige sfeer. De meeste bezoekers zetten hun handtekening in het gastenboek met vaak zeer waarderende woorden. Zowel bij het gastenboek als bij de uitgang is er gelegenheid voor een gift. Ook de opbrengst is zeer verschillend. Vrijwilligers. De convocaties voor de ledenvergaderingen en de Kronieken worden in de polder, op Wieringen en in Medemblik door vrijwilligers rond gebracht. Door de groei van het aantal leden wordt hun taak steeds groter. De Kronieken en de uitnodigingen voor de elders wonende leden worden per post verzonden. Archiefcommissie. De dames W Maris, I Biesheuvel, L van der Giessen, J Kooistra en M Kroon vormen samen de archiefcommissie. De heer C Meeuwsen neemt zitting als vertegenwoordiger van het bestuur. Mw T van Vilsteren slaat alle documentatie op in de computer.Alle ingebrachte foto's, boeken, voorwerpen enz. worden geregistreerd, zonodig gerepareerd en in het archief onder gebracht. Tevens verzorgen zij zowel de permanente als de wisseltentoonstellingen. Redactiecommissie. Deze commissie bestaat uit de heren W Datema, M Bischoff Tulleken en mevrouw W H Maris, alsmede mw T Kranenburg namens het bestuur. Ook in 2004 verschenen weer drie zeer goed verzorgde Kronieken. Aanwinsten. In 2004 werden weer zeer veel foto's, voorwerpen en documenten in het Genootschapshuis gebracht. Alles wordt zeer zorgvuldig genoteerd en in de eerste daarop volgende Kroniek vermeld. De niet-leden krijgen als bewijs van ontvangst een exemplaar van de betreffende Kroniek toegestuurd. Verdere activiteiten. Buiten de gewone openingstijden werden weer diverse groepen, families in het Genootschapshuis ontvangen voor een diapresentatie en de bezichtiging van het tentoongestelde. De voorzitter en/of de secretaris waren meestal op uitnodiging aanwezig bij tal van evenementen en activiteiten. Tevens waren enkele leden met enige fotoboeken en kleine voorwerpen aanwezig bij een beperkte tentoonstelling van RSG in het gebouw aan de ir Ovingestraat. De heer S Veenstra vertegenwoordigt het Genootschap in de Monumentcie. ter gelegenheid van 75 jaar Wieringermeer. Besluit. In het afgelopen jaar hoopte het bestuur het 1000ste lid te kunnen begroeten. Helaas is dit niet gelukt maar gezien het aantal leden op 1 januari 2005 mag toch worden aangenomen, dat lid "duizend" binnenkort kan worden verwelkomd. Tevens wordt mede gekeken en worden activiteiten gepland voor de viering van 75 jaar Wieringermeer zowel in als buiten het Genootschapshuis, dit eventueel in samenwerking met anderen en bij voorbeeld bedrijven. de voorzitter. de secretaris. C Meeuwsen. ACM Teeling-Geers 5

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 2005 | | pagina 7