Geen 'doorsnee'dag Op 21 maart '55 kwamen Annie M.G. Schmidt en Simon Carmiggelt in 'De Maaier' spreken over hun werk. Zij gaven tevens een kijkje in de keuken van 'de familie Doorsnee'. De eerste ambulance Voorjaar 1955 wordt door het gemeentebestuur een krediet van f. 20.000,- beschikbaar gesteld voor het aanschaffen van de eerste gemeentelijke ambulance-auto. Een nieuwe burgemeester Als opvolger van burgemeester G. G. Loggers werd per 16 april 1955 benoemd de heer F. Omta, tot dan burgemeester van de gemeente Stedum (Gr.). De heer H. A. Giesen trad in de tussentijd op als waarnemend burgemeester. Televisieshow Op zondagmiddag 3 april demonstreert de Fa. Posthumus te Wieringerwerf in 'De Maaier' een televisietoestel tijdens de voetbalwedstriid Nederland België. HET EMMERFONDS, f Schaatswedstrijden schooljeugd Middenmear. U KUNT NIET ALLES WETEN. De jeugd te Slootdorp had f ter gelegenheid van de jaar- «jj -wisseling een groot aantal i emmers, teilen, ladders, melkkistjes en wat niet al op een grote hoop bijeen ge- bracht' op de Brink. Later toen de respectievelijke eige- f i naars hun vermiste voorwer- pen terughaalden bleken en- kele -emmers spoorloos ver- dwenen. Spontaan heeft nu f de jeugd van Slootdorp een inzameling gehouden om de rechthebbenden schadeloos g te stellen. Het Emmerfonds f* dus 1 5 I De IJsclub Wieringermeer te Middenmeer organiseerde met me dewerking van de leerkrachten van de lagere scholen Vrijdag 21 Januari schaatswedstrijden op de nieuwe ijsbaan die juist voor de winter was klaargekomen. Br werd dor de jeugd in 8 groe pen gekampt. Na menige span nende strijd werden de volgende prijzen toegekend Jongens 6 en 7 jaar 1 Bert Kruize, 2 Wim Postema, 3 Klaas Rorije. Meisjes 6 en 7 jaar: 1 Rina Jan sen, 2 Jannie Kruys, 3 Marian Da- men. Jongens 8 en 9 jaar 1 Bobbie Terpstra, 2 Martin Verbruggen, 3 Dikkie Kuiper. Meisjes 8 en 9 jaar 1 Willy Bakker, 2 Ria van der Oord, 3 Trudi de Jong. Jongens 10 en 11 jaar 1 Rinus v. Wijck, 2 Lieuwe Hiemstra, 3 Cor Walraven. Meisjes 10 en 11 jaar 1 Wim- mie Terpstra, 2 Janneke Stompe- dissel, 3 Koosje van Est. Jongens 12 jaar en ouder: 1 Jan Quinten, 2 Dick Braak, 3 Jan Ver bruggen. Meisjes 12 jaar en ouder: 1 Jen- nie Glas, 2 Gerda de Jong, 3 Aagje Poland. Knip met een schaar wat schuurpapier en hij is weer heel wat scherper. Trek een paardenhaar door uw eau de colognespult en de ver stopping behoort tot het ver leden. Dik leer kan men gemakkelij- j ker snijden, als het enige tijd geweekt is in water. Laat uw kinderen, voordat zij levertraan innemen, eerst even kauwen op een stukje sinaas appelschil. Sneeuw is schadelijk voor vruchtbomen, schudt het er dus zo veel mogelijk af. Strooi wat zout op een verse inktvlek. Indien u dit direct doet, kunt u de overblijvende vlek uitwassen met een syn thetisch wasmiddel. Indien een vaas lekt, bestrijke men de bast met paraffine. Spekzolen worden schoonge maakt met zeepsop.

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 2005 | | pagina 51