notariskantoor^ hadden. Hier werd ook de piloot ondergebracht. Maar toen de Duitsers ook de volgende dag de piloot niet vonden, namen ze De Vries gevangen en bedreigden hem met de dood als de piloot niet kwam opdagen. Verder ging het gerucht dat de Duitsers alle bosstroken langs de tochten ging doorzoeken. Dit maakte de bewoners erg bezorgd. Nu was ook de veiligheid van de Joden in gevaar. Ds. L. Goede werd als tolk gevraagd om de piloot de situatie uit te leggen. Die vond dat hij in dit geval zich beter kon aangeven. Tegen de avond is Gooitsen, de broer van Melle, met de piloot en de twee Joden vertrokken richting Slootdorp. Die nacht hebben zij zich verscholen in een stuk tarweland. De volgende dag heeft de piloot zich overgeven in Middenmeer. Nadat de piloot zich had aangegeven staakten de Duitsers hun zoekacties en konden de Joden weer naar hun schuilplaats terugkeren. Toch werd na dit alles die plek bij de tocht niet meer zo veilig gevonden. Ook Annie Geusebroek was in een klein kamertje verstopt, en aldaar een zenuwcrisis nabij. Besloten werd het drietal naar de woonplaats van de vader van Jacobi in Friesland te brengen. A.C. de Graaf had een broer die de beschikking had over een dienstauto, waarmee men veilig de reis kon ondernemen. In Friesland heeft het drietal het einde van de oorlog kunnen afwachten. "The end", zeggen ze dan in Canada. Sternstraat 45 - Postbus 18 1771 AN -1770 AA Wieringerwerf Tel. 0227- 59 20 51 Fax 0227 - 59 29 79 E-mail: info@notarisbutijn.nl Voor al uw vragen op het notariële gebied kunt u bij ons terecht op alle werk dagen. Wij zijn op afspraak ook geopend op maan dagavond! Butnn 47

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 2005 | | pagina 49