UIT DE DRIEMAANDELIJKSCHE BERICHTEN BETREFFENDE DE ZUIDERZEEWERKEN Het Driemaandelijksch bericht betreffende de Zuiderzeewerken was een officiële uitgave van het Ministerie van Waterstaat. Het bericht bleek in een grote informatiebehoefte te voorzien. Velen wilden weten hoe het met de vorderingen van het machtige Zuiderzeeproject stond. Deze keer enkele mededelingen uit de Driemaandelijkse berichten van 1932, we laten de spelling ongewijzigd. April 1932 - Teneinde een inzicht te kunnen verkrijgen in de totale kosten van de verschillende trekkers aan onderhoud, afschrijving, rente en verbruik van brand- en smeerstoffen is een overzicht samengesteld van de totale kosten per werkuur van elke machine over 1931, waarbij in verband met de abnormale omstandigheden, waaronder in de Wieringermeer veelal moet worden gewerkt (zoute modder, stuifzand, enz.), de afschrijving werd berekend over een levensduur van 3000 tot 4000 werkuren per trekker. Bij dit overzicht werd het volgende resultaat verkregen: Type trekker: Kosten per werkuur: 1 Caterpillar 60 PK rupstrekker: 5,50 23 Caterpillars 20 PK rupstrekker: 2,22 tot 2,61 1 Caterpillar 15 PK rupstrekker: 2,98 4 Fordsons met rupsen: 2,44 tot 3,01 6 Fordsons met verbreede of dubbele wielen: 1,20 tot 2,10 Hierbij zij aangeteekend, dat de 15 PK Caterpillar rupstrekker van den aanvang der werkzaamheden af in den polder in bedrijf is en derhalve onder de ongunstigste omstandigheden heeft gewerkt, terwijl de Fordson wieltrekkers slechts bij een gunstige (droge) bodemgesteldheid practisch werk konden verrichten. Juli 1932 - Het zoeken naar een terrein, waar de proefboerderij kan worden gesticht, heeft thans eindelijk succes gehad. Een tweetal kavels, (K62 en 63) gelegen in de 4e polderafdeeling, 5 km ten noordwesten van Medemblik, aan den weg naar de Terp, biedt blijkens uitvoerig onderzoek gelegenheid proefvelden van blijvend karakter aan te leggen op verschillende grondsoorten, terwijl het nog dit jaar te bouwen proefbedrijf tevens als centraal punt kan dienen voor de in de Wieringermeer aangelegde verspreid liggende proefvelden. 40

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 2005 | | pagina 42