Nu in de Wieringermeer de activiteiten rond het 75-jarig bestaan vorm beginnen te krijgen, en hier en daar daarvan al wat zichtbaar wordt, is het tijd om de feestvreugde wat op te voeren, en de Wieringermeer te promoten. "De Stuurgroep 75-jaar Wieringermeer" heeft haar fiat gegeven om een kruidendrank in een kruikje in de handel te brengen. Deze zal het goed doen als cadeau en nog leuker is het om hem te ontvangen. Ook als relatiegeschenk kan dit een topper worden. Dit "Kruiden Meertje" wordt een eenmalig product i.v.m. 75 jaar Wieringermeer. Vanaf begin april 2005 is het "Kruiden Meertje" te koop bij "The Bottle Shop" Kistemaker te Wieringerwerf, Drankenhandel 'De Opener' te Slootdorp, of te bestellen bij: M. van Langerak, tel. 0227-501537. De kosten van een kruik Kruiden Meertje" zijn op dit moment nog niet bekend. SPRINGBOSJES Martien van Langerak. Als men van De Haukes naar Slootdorp, of omgekeerd, terug fietst dan valt de natuurliefhebber direct op dat er wel een tiental springbosjes aangelegd zijn tussen De Haukes en het uilenbos in Slootdorp. Al bij het bouwen van Sluis I, Slootdorp dus, was alles zeer kaal, met hier en daar een huis en de boerderij "De Eerste" met later enkele boompjes. Vogels waren in de Wieringermeer nog niet te bekennen. Toen kwam men op het idee om springbosjes aan te leggen op verloren en moeilijk te bewerken puntjes grond, zodat de vogels zo vanuit Wieringen via beschutte bosjes de Wieringermeer konden gaan bevolken. Ook de lintbebossing langs kanalen en wegen zouden daar goed voor kunnen dienen. En zo geschiedde. En er kwamen vogels van allerlei soort de nieuwe polder binnen. Een nadeel van voornoemde springbosjes was wel, dat bij sneeuwstormen de weg onberijdbaar werd door sneeuwbanken, die achter de bosjes bleven hangen. Vandaag de dag zou je er soms naar verlangen om zo'n heerlijk winters landschap in de Wieringermeer terug te zien. (De schrijver dezes werd op zijn wenken bediend. Begin maart tooide een witte deken het landschap, red.) 37

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 2005 | | pagina 39