zr~~ 8 23 April '45 Maandag Vandaag om 7 1/ï uur opgestaan, koffie gezet en wat pannekoeken gegeten. Ik ben witte bonen en aardappelen aan het koken, de jongens zullen wat groente en vleesch uit ons schip zien te halen en wat meel. Ze zijn een paar kasten en ook rommel bij D....? bezig weg te halen en ook Henk van der Wal is nog aan het inpakken bij hem thuis, dan kan alles hier bij elkaar. Dan kunnen we het misschien weer ergens laden, 's Avonds is er nog een schip gekomen die bij Brinkman en Niemeyer wat materiaal kwam halen. Ik ben er met mee gevaren naar Kolhorn en heb Tica meegenomen. Het beest was toch zoo blij toen hij weer vaste grond onder zijn voeten had. Ik ben toen mijn vrouw en kinderen op gaan zoeken in Wognum, waar ik 's avonds om 8 V2 uur aankwam. Ik moest me dadelijk gaan scheren want ik had een baard van 8 dagen en zag er woest uit. Dinsdag 24 April '45 Vanmorgen vroeg naar Kolhorn gereden. We mochten er niet door daar er razzia was en zijn aan de kant van de weg gaan liggen, om 12 uur mochten we door en zijn naar de haven gegaan. We hebben loopen zoeken en vonden een schipper die ons wel naar Middenmeer wilde brengen voor een zak tarwe. We zijn een keer gevaren, hebben onserop geladen en zijn weer terug gevaren naar Kolhorn, daar hebben we in 't schip geslapen en zijn 's morgens uitgeladen op wagens naar Wognum ben vertrokken. Ik heb met de schippers afgerekend, de eerste moest 4 mud tarwe hebben, de 2e 1 mud en nog 2 mud voor de wagens die me naar Wognum brachten. Ik hield er zelf nog 31/2 rnud over wat ik dacht dat wel genoeg was om voor ons zelf te zorgen. Einde. yw.i ,.,J.a, Ir, -ï.;-,.;. v 2* - v, 'vv fr.. ierl l&O-t-S fe. sfuk doos nr, O red-) J Hierboven een kopie van een door bakker De Groote beschreven taartdoosje. 30

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 2005 | | pagina 32