6 April '45 Zaterdag 21 Vanmorgen om 7 uur opgestaan, gegeten en toen Kingma en zoon naar zijn woning gebracht met de boot. De kachel aangemaakt, koffie gezet en aardappelen gaan schillen. We hebben Braak nog naar zijn woning gebracht en Arie Noot getroffen met een schuit verhuisgoed. 'Middags heeft Braak hier gegeten toen zijn we om een schuit lijfgoed van hem geweest om naar de school te brengen naar het groote schip. We konden er haast niet komen vanwege de storm. De storm neemt nog in kracht toe. Het water is 20 centimeter gezakt zoodat we weer over de zolder kunnen loopen, ook Tica is weer eens beneden geweest, maar de kachel laten we bovenin staan. We hebben een gat in de schoorsteen gehakt op de vliering. We hebben een goede nacht gehad ondanks de storm. Kingma is met zijn zoon aan boord gaan slapen van de Ora et Labora". Henk van der Wal is bij ons gebleven. We hebben nog geluisterd naar de radio, alles wel, de schippers ook, want we hebben hem over het water laten brullen. Er komen nu geregeld schepen voorbij varen om het goed en de meubelen bij de buren weg te halen. Het doet niets verwonders aan, als er een sleepboot voor het slaapkamerraam verschijnt om te vragen waar die of die woont. 7 Zondagmorgen 22 April Vanmorgen om 7 1/ï opgestaan en even geluisterd naar de radio. De kachel konden we dadelijk aan krijgen, maar we hebben hem verzet en nu brandt hij erg goed. We hebben het laatste brood opgegeten, want Dirk zou gisteren brood halen maar is natuurlijk niet gegaan, zoodat we maar pannekoeken moeten bakken en aardappelen bakken. We hebben nog aardappelen en meel naar meester Aalders gebracht in de school en kregen van hem wat sigaren. Hij zit in de school, daar hebben ze een gat in het dak gehakt. De zijmuur van Thalens huis is bezweken, ook de muren van de pakhuizen van de zaaizaad zijn verdwenen. Door de deining in de Brugstraat gaat het hier en daar lelijk barsten. Wij zitten hier gelukkig nogal overal achter, en hebben niet veel last van de wind. Alleen tocht het hier een beetje door de raampjes. Kok en van Andel wilden graag naar Aartswoud varen met de boot, maar dan zitten de jongens zonder, dus dat wil ik ook maar liever niet doen. Vanavond hebben we aardappelen gebakken, want ons brood was op, ik wilde morgen wat brood op de kookcel bakken, dan kunnen we weer vooruit. We hebben nog naar de radio geluisterd en zijn nog op pad geweest naar de Terp met de roeiboot, maar het stormde zoo en er liep zo'n deining dat we buiten het dorp moesten terugkeeren, daar we veel water in de boot kregen. Toen we thuis waren kwam de politieboot met Heersberg nog vragen of we eruit moesten. We zeiden dat we nog een poosje bleven. Ze zijn naar Muler, Schagerweg gevaren, die zijn schuur was ingestort en het huis kon ook elk oogenblik bezwijken. Verder geen nieuws, alles wel.

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 2005 | | pagina 31