met een sisser af. Niemand werd meegenomen. De boten vertrokken even plots als ze gekomen waren. De volgende middag kwamen er Duitse soldaten over de dijk vanaf Medemblik. Bij de Oude Zeug gekomen bevolen zij de geëvacueerden om van de haven te vertrekken. Zij wensten geen verbinding tussen De Oude Zeug en Friesland. Op hetzelfde moment, dat die Duitsers ons sommeerden te vertrekken kwam Eekman zo midden op de dag aanvaren uit Friesland. Ook de onderduiker, Co de Wilde, was aan boord. Deze laatste had zendapparatuur bij zich, om vanaf Op de vlucht voor het wassende water, de dijk contact te leggen met (17 april'45, 19.00 uur.) Friesland. De Duitsers richtten vanaf het havenhoofd hun mitrailleurs op het naderende schip. Als de weerlicht werd door Eekma de zendapparatuur over boord gegooid. Toen Eekma aan wal stapte werd hij opgepakt en moest met ons mee naar Medemblik. Zijn zoon Sake, ook aan boord, kwam later met dat schip naar diezelfde plaats. In een lange karavaan vertrokken we later over de dijk richting Medemblik. Vier spannen van twee paarden met twee wagens elk, geladen met voedsel, huisraad, veevoer, enz. en vier koeien en een varken.We zagen mesthopen, (één met een hond erop), kisten, meubels en wat al niet aanspoelen tegen de dijk. Het was een trieste bedoening. Na zo'n 4a 5 km. lag er een roeiboot tegen de dijk aan de IJsselmeerkant. Twee onderduikers stapten in die boot en roeiden richting Friesland hun bevrijding tegemoet. Om zeven uur, half acht kwamen we met de stoet in Medemblik aan. De meesten bleven daar achter. Postma en Veenman trokken verder naar Twisk. 23 Zicht vanuit Medemblik op de nog begaanbare dijk.

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 2005 | | pagina 25