Ze loosde haar lading bij Melle Jacobi, die met paard en wagen rondjes in de buurt van het gebouw reed en later deed of hij een lekke band had. Langduriger parkeren had argwaan gewekt. Het kaartsysteem werd provisorisch verstopt onder het stro en dekzeil op de wagen. Het distributiekantoor was gevestigd in de burgemeesterswoning aan de Terpstraat deze stond leeg, omdat burgemeester Loggers als gijzelaar door de Duitsers naar kamp Sint Michielsgestel was afgevoerd. Toen deze gevaarlijke klus klaar was moest Annie op haar fiets naar een schuilplaats op de boerderij van Jacobi. Die was op de Wierweg E 14, nu Wierweg 41, bewoond door de familie A.J. Bischoff-Tulleken. De lange rechte weg leek wel drie keer zo lang als gewoonlijk toen ze op weg was naar haar onderduikadres. Tot overmaat van ramp kreeg ze ook nog een lekke band, maar ze kwam veilig aan. Er was een geheime bergplaats onder het dakbeschot gemaakt, heel simpel, met een tafel en een stoel. De administratie werd in een kuil in de schuur begraven en kwam na de oorlog weer bovengronds. Geertsma was nog in de boerderij vlak voordat Annie doorging naar haar volgende schuilplaats. "Geertsma, was u er ook bij?" vroeg Annie verwonderd. "Je ziet het", was het antwoord". In tegenstelling tot het eerste verslag zat Annie dus niet onder de vloer verstopt. Wel kreeg ze daar geestelijke bijstand van ds L.J. Goede, gereformeerd predikant uit Slootdorp. De dominee behoorde tot de verzetsgroep, waarvan verder o.a. nog deel uitmaakten, Maarten Meeuwsen en schilder Ten Kate. Wieringermeer en Wieringen, die onder hetzelfde distributiekantoor ressorteerde, waren in rep en roer. Overal werden huiszoekingen gedaan en werden mensen opgepakt. Mw. De Visser-Geusebroek en dhr. Geertsma aan de Terpstraat bij de plek waar de distributie kantoor hield in de voormalige burgemeesterswoning. Die woning doorstond de inundatie niet. 10

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 2005 | | pagina 12