VAN DE REDACTIETAFEL Bent u ai 'bah' van alle sport, die via de beeldbuis uw huiskamer binnengolft? (Dan is een groot gedeelte van deze Kroniek niet aan u besteed.) Immers, het is me het sportjaartje wel met o.a. E.K.-voetbal in Portugal, tennis op Wimbledon, de Tour de France en de Olympische Spelen in Athene. En nu doet de redactie van de Kroniek er in dit nummer nog een schepje bovenop. De overvloed aan sportevenementen dit jaar deed bij ons de vraag rijzen: Hoe is het gesteld met de sport en sportbeoefening in de Wieringermeer door de jaren heen? We beschrijven in dit nummer alle sportverenigingen die de Wieringermeer telde en nog telt, en hebben gezocht naar sporters die wat hun tak van sport betreft boven het maaiveld uitstaken. Enkele van hen hebben we persoonlijk geïnterviewd. We zijn ons terdege bewust dat we zeker niet volledig zullen zijn betreffende dit onderwerp, daar het aantal verenigingen zeer (onoverzichtelijk) groot is geweest. Meldt het ons als we niet correct zijn geweest in onze weergave, of als we (top-) sporters over het hoofd hebben gezien. Een ingezonden stuk van Ina Hoogenbosch - Glas te Wieringerwerf over archeologisch onderzoek in de Wieringermeer was de aanleiding aandacht te besteden aan archeologische vondsten in onze polder. Daartoe namen we enkele artikelen over uit de Wieringermeerbode van de jaren vijftig. Natuurlijk komt u in dit nummer ook weer de gebruikelijke rubrieken tegen, zoals de Boekbespreking, Toen: 50 jaar geleden, Varia en Uit de Driemaandelijksche berichten. Het bestuur laat weer weten dat het aantal leden nog steeds groeiende is, en dat het archief alsmaar uitgebreider wordt dankzij de ontvangen artikelen. We wensen u veel genoegen met deze Kroniek. De redactie. 3

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 2004 | | pagina 5