R. K. Mavo De gemeenteraad van Wieringer- meer besluit na een lange discussie over de voor- en nadelen van het opsplitsen van de Wieringer- meerjeugd in drie kampen qua gezindten, tot het beschikbaar stellen van een krediet voor de bouw van een R.K. School voor Ulo te Wieringerwerf. (De r.k. Ulo kwam later echter in Middenmeer, waardoor ook leerlingen uit Abbekerk en omgeving deze school konden bezoeken. Een schoolreisje toen. Voor een schoolreisje werd in jaren vijftig regelmatig een inzameling onder de bevolking gehouden. De ouders van de kinderen deden daar dan nog een kleine bijdrage bij. De schoolreisjes waren in die tijd veelal educatief gericht: bezoek werd gebracht aan musea, bedrijven en fabrieken. In de namiddag dan nog even langs een speeltuin of de klimduin. Het eerste EHBO-examen De A. C. de Graafstraat bijna volgebouwd. Te Wieringerwerf kunnen leden van de Woningbouwvereniging "Bouwt Voort" zich tot augustus '54 inschrijven voor één van de 44 in aanbouw zijnde woningen aan de A. C. de Graafstraat. Wat een nare zomer. Juli 1954 was in Nederland bijzonder koud en nat. In menige woning zocht men wegens gebrek aan zomerwarmte de toevlucht tot kunstmatige warmte-bronnen. Afscheidscomité Ir. S. Smeding Begin aug. is er een werkcomité samengesteld dat het afscheid van Dr. Ir. S. Smeding op 2 okt. 1954 gaat voorbereiden. In dit comité hebben zitting: G. Smid, Mevr. v. Nieuwenhuizen, P. Kemmeren, J. Koolhaas, J. Lammers, J. Polter, C. Schenk en G. Schuiringa. In juli 1954 werd in de Wieringermeer voor het eerst een EHBO-examen afgenomen. Van de 27 kandidaten, die opgeleid waren door dokter Tamsma, slaagden er 24. Het voornemen ontstond toen om op korte termijn te komen tot oprichting van een plaatselijke EHBO-vereniging in de Wieringermeer. 43

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 2004 | | pagina 45