TOEN: 50 JAAR GELEDEN Praktijkschool voor Landbouwmechanisatie officieel geopend. Op 1 mei 1954 vond de officiële opening plaats van de eerste Nederlandse Praktijkschool voor Landbouwmechanisatie. Officieus was deze school, welke is ondergebracht aan de Oostwaardhoeve, reeds per 1 januari 1954 in gebruik gesteld. Reeds hadden zo'n driehonderd cursisten er al zowel theoretisch als praktisch onderwijs genoten. Deze Praktijkschool, die voorziet in een enorme behoefte, is een unicum in Nederland. Successen voor "Advendo" W'Werf. Op 2 mei 1954 namen te Barsingerhorn diverse leden van de gymvereniging "Advendo" deel aan de proeven voor de verkrijging van het vaardigheids-diploma. Het diploma werd door de volgende leden behaald: Meisjes A: Gerrie Boontjes, Joke Beetsma, Henriet Kok, Trijntje van Ingen, Matie Hartland, Margie Koops en Gijsje de Geus. Meisjes B: Janny Siegers, Ineke Swier, Froukje Koning, Toos van Amerongen, Marian Schagen, Rietje Stins en Ankie Tamsma. Jongens B: Siebren de Vries, Jan Kruit, Fred Korver, Meine Nieuweboer, Jan v.d. Woude, Geert Meijerhof, Haje Schiphof, Renze Koning, Riekus Wittink, Dick Lont, Klaas Hoornsman, Hans Fransen, Gerrit Waiboer, Kees Mesman Schulz en Dick Hoornsman. V.V. Flevo op zaterdag. De voetbalvereniging Flevo had zowel een zaterdag- als een zondagafdeling. De opstelling van het eerste elftal van de zaterdagafdeling was in mei 1954: Bandringa, Smit en Top, Rienstra, Dokter en Dijk Piaddet, Blaakmeer, Schaafstra Kiewit en Nieuwhof. Reserve: Hoes Tennisclub in Middenmeer? In mei '54 rijpen de plannen om te komen tot oprichting van een tennis- vereniging in Middenmeer. Liefhebbers dienen contact te zoeken met de heer R.D. Smit van het hotel te Middenmeer. Redder gehuldigd De heer G. van Dok te Middenmeer ontvangt in juni 1954 uit handen van burgemeester P.C.J. Peters te Medemblik een erediploma van het Carnegie-Heldenfonds, zulks vanwege het redden van een 4-jarig jongetje uit het water van de Zandwegsloot te Medemblik. In deze rubriek doen wij verslag van feiten en gebeurtenissen die 50 jaar geleden, (dus in dit geval in 1954), plaatsvonden in de Wieringermeer. Als bron gebruikten wij de Wieringer- meerbode. 42

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 2004 | | pagina 44