- De vele aanvragen van belangstellenden, een bezoek aan de Wieringermeer te brengen, hebben het noodig gemaakt een algemeen programma op te stellen, waarin de hoofdzaken zijn opgenomen, waarvoor belangstelling van landbouwerszode mag worden verwacht. Aan de moeilijkheden, verbonden aan het transport door den polder van de vele bezoekers, is tegemoet gekomen, door een regeling te treffen met de NV Gebroeders Kaan's Vervoer Maatschappij te Hippolytushoef. Deze is bereid bevonden tegen billijke vergoeding verschillende dagen per week en op vaste uren een boot, plaats biedend voor 40 personen in de Wieringermeer een te voren vastgestelde route te doen afleggen, waarbij zooveel mogelijk iemand namens de Wieringermeer-Directie aanwezig is voor het geven van inlichtingen. Aan deze regeling is in landbouw- en andere bladen bekendheid gegeven. Voor deze excursies bestaat veel belangstelling, terwijl ook de boerderij nabij De Haukes veel bezoek trekt. - De aanvankelijk als open loods in gebruik genomen landbouwschuren nabij De Haukes en Kolhorn, werden in het afgeloopen kwartaal volledig afgewerkt en bestemd voor de berging van materialen, landbouwwerktuigen en machines. - In de nabijheid van Hippolytushoef werd een dubbele landbouwschuur gesticht, en voorloopig ingericht voor de huisvesting van ruim 100 arbeiders. Het arbeiderskamp te De Haukes werd bereids naar deze nieuwe loodsen overgebracht. Ook aan het kanaal Sluis III - Medemblik werd een dubbele landbouwloods, voorloopig bestemd voor arbeiderskamp opgericht. Dit kamp zal binnen enkele weken in gebruik worden genomen. Ook kwam nog gereed een dubbele woning, bestemd voor postkantoor en Directiekantoor. - Om malariagevallen in de randgemeenten en de Wieringermeer te voorkomen zijn een aantal maatregelen getroffen: 1. Geregeld onderzoek naar de hoeveelheid en aard der muggen in de woongelegen heden. 2. Verspreiding van populaire geschriften. 3. Geregelde controle van de arbeidersketen. 4. Plaatsing van wandteksten in kampen en woningen. 5. Instrueering van de keetbazen omtrent het gebruik van spuit, Shelltox en Flit welke stoffen door de Directie van de Wieringermeer ten behoeve van de kampen worden beschikbaar gesteld. 6. Indien onverhoopt de malariafrequentie stijgende blijft, zal paraffineering der slooten worden overwogen. 7. Het aanbrengen van gaasbescherming in de arbeiderskampen. 40 De Molbuisploeg van Rud. Sack uit Reipzig aan het werk in de Wieringermeer

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 2004 | | pagina 42