- Aan het bestaande poststation te Wieringermeer is een Telegraaf- en Telefoonstation verbonden, hetwelk 1 april jl. voor het verkeer is geopend. - Aan de vertegenwoordigers van de Nederlandsche Hervormde Kerk, Gereformeerde Kerken en Roomsch-Kathoiieke Kerk werden in een samenkomst al die inlichtingen verstrekt, welke deze instellingen noodig hebben om tijdig te voorzien in de godsdienstige behoeften van de tijdelijke bewoners en de komende blijvende bevolking. Juli 1931 - Een tweetal belangrijke toegangswegen naar de Wieringermeer, uit de richting Schagen-Kolhorn en uit Wieringerwaard, vereischt overbruggingen over het afwateringskanaal Aartswoud-Oostpunt te Kolhorn en te Nieuwesluis. In verband met de eischen der scheepvaart moeten beide bruggen beweegbaar zijn. Voornamelijk in verband met den zeer slappen grondslag en de daardoor vereischte zeer kostbare fundeering is afgezien van het bouwen van bruggen rustende op onderheide landhoofden en pijlers, en zijn op beide punten vlotbruggen ontworpen. Deze vlotbruggen verkrijgen een doorvaartbreedte van 10 meter en zij worden zoo ingericht, dat bij normalen kanaalwaterstand slechts onbeteekenende hellingen zullen voorkomen. De remmingpalen, gordingen en overige houtwerken zullen in Surinaamsch Morahout worden uitgevoerd. Voor de levering daarvan werd met de Overzeesche Hardhout Invoermaatschappij te Rotterdam een onderhandsche overeenkomst gesloten. - Wegens geleidelijke uitbreiding van den Dienst moest in de behoefte aan meer kantoorruimte worden voorzien. Voor dit doel werd voor een driejarig tijdperk gehuurd de eerste verdieping van het nieuwe kantoorgebouw der Noord-Hollandse Levensverzekeringsmaatschappij te Alkmaar. - In samenwerking met de Proefpolder-Commissie zijn de volgende proefvelden aangelegd: Een bemestingsproefveld op rogge nabij De Haukes Een begroeid en onbegroeid ontziltingsproefveld nabij de Kooltuinen Een ontwateringsproefveld nabij Nieuwesluis Een drainageproefveld nabij Kolhorn - Aan het ontwateringsproefveld is nog een nieuw toegevoegd, doordat van een klei-kavel met de molbuisploeg van Rud. Sack uit Leipzig een oppervlak van 12 HA is voorzien van ondergronds getrokken geperforeerde metalen buizen. De reeds in den polder aanwezige drainage-systemen zijn hierdoor met een der modernste aangevuld. De ervaring zal moeten leeren, hoe de resultaten, hiermede op deze jonge gronden verkregen, zullen zijn, alsmede of het met lak, en andere stoffen geprepareerde metaal, op den duur bestand zal blijken tegen de zouten en/of zwakke zuren van het bodemvocht. 39

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 2004 | | pagina 41