Vera Koedoder, Hugo Keetman en broer Sierd het Nederlands kampioenschap wielrennen voor junioren van schaatsclubs Het was oud-wielrenner Henk Lubberding, die de jonge schaatssters, Adrie en Vera aanraadde om te gaan fietsen. Dit advies werd opgevolgd. Zo kwam Adrie Visser onder begeleiding van de renner Pim Keetman uit Winkel op de wielerbaan in Alkmaar terecht. Een clinic die een tijdje later werd verzorgd door oud-wereldkampioene op de baan, Ingrid Haringa, deed bij Adrie de liefde voor dit onderdeel van de wielersport toenemen. Al vrij snel viel haar wielertalent op de baan op bij de juiste mensen, met het gevolg dat zij werd gekozen in de Nederlandse Baanselectie voor junioren. Als 17-jarige werd zij tijdens de officieuze Europese Kampioenschappen in Orleans tweede op alle vier disciplines die de baansport kent. Ondertussen maakte Adrie Visser ook nog deel uit van de Nederlandse B- selectie lange baanschaatsen. Bij het N. K. op de weg in 2001 won Adrie Visser de zilveren medaille, en op het onderdeel tijdrijden werd ze vijfde. Op grond van deze prestaties werd ze door coach Herman Snoeijink uitgenodigd voor de Nederlandse selectie op de weg, waarvan zij twee jaar deel heeft uitgemaakt. Momenteel is Adrie lid van de Farm-Frites' vrouwenwielerploeg, waarvan Leontien van Moorsel en Meriam Melchers de kopvrouwen zijn. Op het N.K. in juli '04 te Rotterdam was Adrie Visser op de t.v. veelvuldig in beeld, hand- en spandiensten verrichtend voor Leontien van Moorsel, de uiteindelijke winnaar. Op weg naar Athene Als wielrenster is Adrie te zien op de weg èn op de baan. De oud-baancoryfee, Ingrid Haringa is nu haar trainster en eerder was dat de baanrenner René Kos. Voor een seniorenrenner op de baan is het een kwestie van je specialiseren in een van de onderdelen van de baansport. Voor Adrie is dat het onderdeel puntenkoers geworden. Op dit onderdeel zal zij op de Olympische Spelen te Athene op woensdag 25 augustus 2004 de Nederlandse driekleur ver dedigen. Daarvoor is zij volop in training d.m.v. het rijden van wegwedstrijden en het langdurig rijden (op souplesse) achter de 28 Adrie Visser in actie in Sydney in 2004, waar ze haar eerste wereldbeker won.

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 2004 | | pagina 30