Carol gaat in september aan staande niet naar de Paralympics in Athene, om de eenvoudige reden dat rolstoelbadminton nog niet als Olympische sport is toegelaten. (Dan moet de sport aan diverse voorwaarden voldoen, o.a. in meerdre continenten worden beoefend.) Hopelijk wordt het in 2008 een demonstratiesport tijdens die Spelen. Sportvrouw van het jaar? Met haar prestaties heeft Carol de Meijer zich landelijk volop in de kijker gespeeld, wat uitmondde in de nominatie tot sportvrouw van het jaar 2004 in de gehandicaptensport. Dat zij bij die verkiezing, die rechtstreeks werd uitgezonden door Studio Sport, niet tot nummer 1 werd gekozen weet Carol op bijzondere wijze te relativeren. Net zoals zij alle prestaties in de afgelopen jaren afdoet met: Het gaat om het spelplezier, niet om de knikkers". Alleen vindt ze wel, dat de invalide sport best wel meer aandacht en publiciteit zou mogen krijgen, al is het alleen maar om het sporten te stimuleren. Carol de Meijer, een sportvrouw waar de Wieringermeer meer dan trots op mag zijn! DE GROTE WIELERBELOFTE, ADRIE VISSER Als ergens het gezegde "jong geleerd, oud gedaan" bewaarheid wordt, dan is dat het geval bij de nu twintigjarige Adrie Visser te Wieringerwerf. Als kleuter van vier jaar werden bij haar wekelijks op de zondagmorgen de schaatsen ondergebonden op de ijsbaan De Meent te Alkmaar. Haar beide ouders waren grote schaatsfanaten, (Van Friese komaf: wat wil je?). Zij sleepten hun kinderen Geja, Sierd en Adrie mee in hun grote passie. En om de conditie op peil te houden werd er 's zomers wekelijks met z'n allen getrimd in de duinen rond Het Zwanenwater bij Petten. Schaatsen of wielrennen? Deze inspanningen op jonge leeftijd, in combinatie met een zeker talent, ieidden Adrie Visser als 13-iarige naar het N.K.-schaatsen voor pupillen in Groningen. Dankzij de training bij Cor Helder veroverde Adrie de tweede plaats bij het N.K. voor C-junioren in Utrecht. Al eerder behaalde ze samen met de ploeggenoten Carol de Meijer in actie met badminton. J 27

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 2004 | | pagina 29