Een nieuwe ster aan het firmament van de Wielersport is de nog jonge Adrie Visser. Zij maakt vooral furore op de wielerbaan. Adrie behoort tot één van de deelnemers aan het onderdeel Puntenkoers tijdens de Olympische Spelen in Athene. (Zie ook verderop). Op het terrein van de atletiek werden er eind vijftiger en begin zestiger jaren hoge ogen gegooid door de Advendo-ieden Paul en Ronald Carstens en Kees Mesman Schulz, Ineke Swier en Tietje Bekkema. Zij deden mee aan diverse Regionale en Gewestelijke Atletiekkampioenschappen. De Middenmeerder, Theo List, lid van en actief vrijwilliger van de atletiekvereniging Wieringermeer e.o. is in het bezit van drie Nederlandse records op de 200, 400 en 800 m. voor gehandicapten. Een aanstormend talent op turngebied was destijds Ingrid Lockx uit Siootdorp. Als oud lid van Vlug en Vaardig en Turnlust te Middenmeer bereikte zij de Nationale Juniorenselectie. Vier jaar (van haar 13e - 17e jaar) trainde Ingrid bij Cor en Ans Smulders te Eindhoven. Een ernstige blessure maakte een voortijdig einde aan deze veelbelovende sportcarrière. Haar broer Ruud heeft als wielrenner jaren achtereen gedomineerd bij het tijdrijden. De ex-Middenmeerder Michei Mooij gooide hoge ogen in de tennissport en hij speelde zaalvoetbal op landelijk niveau. Carol de Meijer - Bradley uit Wieringerwerf heeft al menige triomf behaald bij het rolstoelbadminton. (Zie ook verderop). De gebroeders Erik en Jan Miedema, ook uit W'werf, behaalden als juniorenleden van de basketbalclub Den Helder zo halverwege de jaren negentig tweemaal het Nederlands Kampioenschap. De in Middenmeer woonachtige Loek Valk presteert op topniveau in de biljartsport. Hij speelt in de landelijke topklasse libre, in de extra klasse driebanden klein en 2e klasse driebanden groot. In competitieverband speelt Valk in het team Valk-Waarland in de derde divisie driebanden. De oud-Wieringermeerder, Piet van der Geest, (nu in 't Veld wonend), is ook goed thuis op het groene laken. Piet speelt op hoog niveau ankerkader 57/2, topklasse libre klein, 2e klasse driebanden groot en bandstoten eerste klasse. Ennede tijd zal het leren hoe ver de nog jonge Slootdorper Dirk Groot het zal schoppen in de voetballerij. Vooralsnog speelt hij zijn partijtje mee in het jeugdteam van AZ te Alkmaar. En de vraag, of de Wieringerwerver, Sten Weingartner, de verwachtingen in het tenniscircuit kan waarmaken is vooralsnog in nevelen gehuld. 19

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 2004 | | pagina 21