De Wieringermeerruiters hebben door de jaren heen veel kampioenschappen gewonnen. Verschillende 8-tallen werden Provinciaal en Landelijk kampioen. Een individuele topper te paard was Betsie Nieboer. Zij behaalde driemaal het Nationaal Dressuur Kampioenschap, in 1952, 1955 en 1956. In latere jaren excelleerden Wouter en Start den Engelsen en Rom Vermunt bij de Samengestelde Wedstrijden, (dressuur, cross en springen). Een selfmade man was de schaatser Jan Bakker, toen nog van de Ulkeweg, die in het seizoen 1955 - 1956 deel uitmaakte van de Nationale Kernploeg lange baanschaatsen. (Zie ook verderop). Een bewogen sportman op de racefiets was destijds Nanno Bakker van de Schervenweg. Als amateur, en lid van Wielerclub "Alcmaria Victrix" te Alkmaar, reikte hij naar grote hoogte. In de boeken staat voorgoed zijn naam als winnaar van de Ronde van Noord-Holland in 1971. Een jaar later kwam Nanno uit op de 'beruchte' Olympische Spelen te München op het onderdeel Ploegenachtervolging met o.a. Balk, Nieuwenhuizen, Dekkers en Roy Schuiten. Zij eindigden uiteindelijk op de vijfde plaats. In die tijd deden nog alleen amateurs mee aan de Spelen. Zijn dochter Liesbeth lijkt in zijn voetsporen te treden. Op het moment dat we dit schrijven traint Liesbeth in Spanje voor de Europese Kampioenschappen op de baan voor Junioren, die in datzelfde Spanje worden gehouden. Het volgende berichtje uit de Schager Courant van 16 juli j.l. geeft aan dat er niet vergeefs is getraind. Liesbeth Bakker Annelies Passchïer uit Wieringerwerf draait al wat jaartjes mee in de A-selectie van de Betsie Nieboer in haar topjaren. vai.enci a - Liesbeth Bakker is vrouwenmarathon, in Valencia Europees junioren kampioen geworden op de ach tervolging. De baanwielrenster uit Wieringerwerf versloeg in de finale de Italiaanse Rebecca Ber- tolo. 18

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 2004 | | pagina 20