Ruim vijftig jaar geleden werden in de drie dorpen van de Wieringermeer ook de IJsclubs opgericht. De 'vorstelijke' weergoden waren deze clubs, die schaatsgelegenheid boden aan alle inwoners van de polder, niet alle jaren gunstig gezind. Ais de ijzers weer eens een heel seizoen in het vet konden blijven bood de ijsclub haar leden als troost een dagje Thialf of kunstijsbaan Alkmaar aan. Een injectie voor de sportbeoefening Bij het toenemen van de vrije tijd, de groeiende financiële armslag en de grotere mobiliteit van de mensen tussen 1975 en 1980 zien we ook in de Wieringermeer de diversiteit van sportbeoefening toenemen. Een grote stimulans voor de sport hier ter plaatse is de bouw van de sporthal en het zwembad respectievelijk nabij en op de Terp. Het gevolg is de oprichting van diverse verenigingen. We noemen de Zwemvereniging "De Terp", de Duikersvereniging Zeus Faber" en de Atletiekvereniging Wieringermeer. Bestaande verenigingen kregen er een afdeling zaalvoetbal, basketbal en/of volleybal bij. Ook het korfbalspel werd door de vereniging Vido nieuw leven ingeblazen. Kegelclubs, (dertien stuks), groeiden als paddestoelen uit de grond. Ai eerder waren er in de polder twee Auto- en motorclubs, een Schietvereniging en de Badmintonvereniging "De Netmeppers" opgericht. Nog diverse sportverenigingen Tussen 1942 en heden werden er zo'n achttal officiële Biljartclubs in de Wieringermeer opgericht, waarvan Excelsior te Middenmeer de eerste is geweest. Gebiljart werd er door deze club in Hotel Smit aldaar. Eind tachtiger jaren werd de Base- en Softbalvereniging "The Seagulls" geboren. Deze club die eerst in Middenmeer haar speelveld had verhuisde later naar Slootdorp. Rond deze tijd zag ook de Tafeltennisvereniging DSC het licht. Voor mensen met de lange adem was er de Fietstourclub "Zuiderzee". Lange tochten in groepsverband werden er georganiseerd door deze club. Voor hen die de kilometers wat rustiger wilden afleggen kwam er de Wandelsportorganisatie Avondvierdaagse Wieringermeer. In 1986 startte de Stichting Meertour met het organiseren van Wielerwedstrijden. Daarvóór werden er in elk dorp van tijd tot tijd kermisronden georganiseerd, maar met de komst van de St. Meertour leefde de wielersport voor recreanten enorm op. De jaarlijkse vierdaagse Meertour rond Hemelvaartsdag trekt steeds meer renners uit de regio, en brengt een talrijk publiek op de been. Voor de mountainbikers is in 2004 op initiatief van o.a. de heer Hendrik Visser een fantastisch parcours aangelegd in het Dijkgatbos Niet onvermeld mogen blijven de bridge- klaverjas- schaak- en damclubs in de Wieringermeer.

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 2004 | | pagina 17