Nog een voetbalclub erbij In 1946 werd in Middenmeer de Christelijke Sportvereniging "De Meeuwen" opgericht. Deze club begon met korfballen en groeide later uit met een gymnastiekafdeling. In 1956 kwam er ook een afdeling voetbal bij. Voor wat betreft het voetballen was het voor het Meeuwen-bestuur niet de bedoeling er een specifiek Middenmeerse club van te maken. Ook zaterdagvoetballers uit Wieringerwerf en Slootdorp waren zeer welkom. Op 26 juni 1957 wordt CSVW opgericht als resultaat van een fusie van alle Christelijke Sportverenigingen in de Wieringermeer. Ruim twintig jaar later wordt de CSVW-afdeling voetbal juridisch zelfstandig en gaat verder in KNVB-verband onder de naam C.V.W., (Christelijke Voetbalvereniging Wieringermeer). Na de bouw van het vierde dorp in de Wieringermeer in 1957 kwam er een vierde voetbalvereniging bij, namelijk V.V. Kreileroord. Voor deze club is het al jaren een probleem om qua ledenaantal het hoofd boven water te houden. Een andere vereniging die tot op de dag van vandaag nog volop bloeit is de Landelijke Rijvereniging "De Wieringermeerruiters", opgericht in 1947. Officieel heet deze vereniging, die in 1990 een prachtige manege opende aan de Hoornseweg, met een hele mond vol: "Landelijke Rij-, Men- en Westernvereniging en Ponyclub De Wieringermeerruiters". In 1956 werd er een r.k. zustervereniging opgericht met de naam "De IJsselmeerruiters". In 1965 kwam het vanwege een grote terugloop van leden bij beide verenigingen tot een fusie onder 'de oude naam' De Wieringermeerruiters" Er even tussendoor In de jaren rond 1950 zag de Tennisclub "De Maaier" te Wieringerwerf het levenslicht. Zo'n twintig jaar later kwamen de Tennisclub "Middenmeer" en "Sluis I" te Slootdorp van de grond. Goed is het om hier te vermelden dat de diverse sportverenigingen in de Wieringermeer rond 1950 jaarlijks de z.g. "Wieringermeer-sportdagen" organiseerden. Er werd dan een atletiektoernooi gehoudenmeestal gespreid over twee of drie zaterdagen achter elkaar. De wedstrijden vonden steeds in een ander dorp plaats. De vele deelnemers konden punten vergaren voor de vereniging waarvoor ze uitkwamen. Dit toernooi werd meestal afgesloten met een voetbalwedstrijd tussen Flevo en DWO of CSVW, of een tegenstander uit de regio, zoals bijv. De Grasshoppers uit Hoogwoud of Succes uit Hippolytushoef. Ook werden soms De Wieringermeerruiters uitgenodigd om het toernooi af te sluiten met een demonstratie springen of dressuur. Deze Wieringermeersportdagen stimuleerden enorm de sportbeoefening in de polder, en waren tegelijkertijd gemeenschapvormend. (Misschien een idee om deze oude traditie weer eens op te pakken? Red.) 14

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 2004 | | pagina 16