Wanneer het in 1951 tot plannen komt om de afdeling DWO-voetbal op te richten stuit dit op veel bezwaren van zowel de KNVB, afd. Noord-Holland als van de V.V. Flevo. "Het aantal inwoners in de polder is te gering voor twee voetbalverenigingen", en "Dit betekent het einde van Flevo", klinken de protesten. Al eerder dan D.W.O., namelijk vanaf 1941, bestaat de handbalvereniging "Vlug en Vaardig" te Slootdorp. In het verenigingsjaar 1943 -1944 heeft deze vereniging 283 leden. De grote animator van "Vlug en Vaardig" was de heer Jan Bijpost. Later kreeg deze club naast de handbal een afdeling turnen, volleybal, judo en jui-jitsu. Zo rond de opening van de gemeentelijke gymzaal te Slootdorp in 1956 wordt de Christelijke Gymver. "De Lelyaards" opgericht. Al eerder was er de Gymvereniging "Advendo" te Wieringerwerf. Deze vereniging kreeg later ook een afdeling volleybal en atletiek. De Gymver. "Turnlust" te Middenmeer kwam tegelijkertijd op. Deze vereniging bloeit nog volop o.l.v. de trainer Jaap Wortel. N.B. De letters D.W.O. staan oorspronkelijk voor "Door 't Water Ontstaan". Later lezen we "Door Wilskracht Overwinnen" en "Door Wilskracht Overwonnen" en "Door Wilskracht Ontstaan". Al vele jaren heet de voetbalvereniging nu "D.W.O.W.", wat staat voor "Door Wilskracht Overwonnen Wieringermeer" Hierboven de A-junioren van D.W.O. in 1955. V.l.n.r. staand: Bertus Muller, Frans van Langerak, Co van Soesbergen, Chris de Bont, Jan Alberda, Geleider Theo van Soesbergen. Voorste rij: Wirn Jansen, Kees de Jong, Ben Elfring, Jeff Kerckhoffs, Kees van Eekelen en Huub Smit. 13

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 2004 | | pagina 15