sportbeoefening in competitieverband in de Wieringermeer. Later speelden de 'kampelftallen' mee in de z.g. bedrijfsvoetbalcompetitie, waaraan onder andere ook de Domeinen, de boeren en de middenstanders uit de drie dorpen deelnamen. Deze competitie behoorde tot het zogenaamde 'wilde voetbal', hetgeen inhield, dat het geen relatie had met de officiële voetbalbond. KNVB-leden mochten daar dan ook niet aan deelnemen. De kampelftallen werden er nog al eens van verdacht bondsleden te hebben opgesteld, omdat zij (te) vaak met de eer gingen strijken. De eerste sportvereniging in de Wieringermeer Voor zover wij in de annalen kunnen nagaan is de eerste sportvereniging op de bodem van de voormalige Zuiderzee de voetbalclub S.V.V., (Slootdorper Voetbalvereniging). Deze is opgericht op 16 maart 1933. Deze vereniging vond haar clublokaal in het op 24 september 1932 geopende Hotel- Restaurant Smit" te Slootdorp, het latere Hotel Wieringermeer, en weer latere Hotel Lely. Het is moeilijk te achterhalen hoelang de voetbalclub S.V.V. heeft bestaan, en of er in competitieverband werd gespeeld tegen clubs in de regio. In de Wieringer Courant, waarin destijds een aparte rubriek was opgenomen onder het kopje Het Wieringermeer-hoekje" komen wij verder geen berichten tegen over deze club. Mogelijk heeft de club S.V.V. maar kort bestaan en is zij opgegaan in de nieuwe voetbalclub "Flevo" te Middenmeer, opgericht door dertig Wieringermeerders op 19 april 1934. V. V. Flevo speelt vanaf september 1934 in de competitie van de Noord- Hollandse Voetbalbond (NHVB). De laatste wedstrijd van deze club wordt in dit bondsverband gespeeld op 15 maart 1941. Flevo heeft zich teruggetrokken uit de competitie waarschijnlijk vanwege het tekort aan inzetbare leden in de eerste oorlogsjaren. Regelmatig kwam een elftal onvolledig of helemaal niet opdagen. li (N.B. Al eerder was er een voetbalvereniging met de naam "Flevo". Op initiatief van Ir. Mazure van de Maatschappij tot Uitvoering van de Zuiderzeewerken, (de MUZ) werd in samenwerking met dominee J.K. Lofvers deze voetbalclub te Den Oever opgericht in juni 1929. Deze Den Oeverse club, waarvan de werknemers van de MUZ lid waren, heeft maar korte tijd bestaan. Dit "Flevo" speelde o.a. tegen V.V. "Succes" uit Hippolytushoef lazen we in de Wieringer Courant.)

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 2004 | | pagina 13