VAN DE REDACTIETAFEL In deze eerste Kroniek van 2004 staat "de bedwinger van de Zuiderzee", Dr. Ir. C. Lely, centraal. Dit jaar is het 150 jaar geleden, dat Cornelis Lely te Amsterdam werd geboren. We besteden heel beknopt aandacht aan het werk van deze ingenieuze waterbouwkundige en markante staatsman. Uitgebreider beschrijven we Lely als mens. Een indrukwekkende persoonlijkheid. Hij was een zeer integer en rechtschapen mens, en in al zijn eenvoud een politicus en ziener van formaat. Maar vooral een goede echt-genoot en voorbeeldig vader. Daarnaast kunt u lezen over gebouwen en instellingen, e.d. in de Wieringermeer, die de naam van Lely dragen. Met die naamgeving pogen de mensen de herinnering aan Lely te bewaren, en de waardering voor zijn werk uit te drukken. Voor Lely zelf, die nooit op eer uit was, zou al die lof zeker teveel zijn. We spraken in de meeste gevallen met mensen, die met bedoelde instellingen, enz te maken hebben (gehad). Natuurlijk komt u in dit nummer ook weer de gebruikelijke rubrieken tegen, zoals 'de boekbespreking', 'Toen: 50 jaar geleden', 'Uit De Driemaandelijkse Berichten', 'De ontvangen artikelen' en de verwelkoming van de nieuwe leden. Ook kunt u de stukken inzien, die tijdens de jaarvergadering van 10 febr. j.l. zijn gepasseerd, en de notulen lezen van deze jaarlijkse ledenvergadering. En.... we ontvingen een ingezonden bericht over een rupstrekker uit 1937. Wij hopen met deze Kroniek te beantwoorden aan de verwachtingen van al onze leden, waarvan het aantal nog steeds maar toeneemt. Mede namens het bestuur van Het Genootschap danken wij alle adverteerders in onze Kroniek, omdat zij daarmee de presentatie van de Kroniek mede mogelijk maken. De redactie. P.S. Het Genootschap mocht onlangs de 2000-ste bezoeker begroeten in Het Genootschapshuis. 3

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 2004 | | pagina 5