Giesen. Verzocht werd aan alle inwoners om op die dag te vlaggen. 's Avonds bezocht mevr. Loggers als dank enkele zieke bewoners in de Wieringermeer. De eerste legbatterij In febr. 1954 wordt de eerste legbatterij voor kippen gebouwd in de Wieringermeer. Dit gebeurt bij H. de Graaft aan de Noorderkwelweg. Autogordels Begin 1954 stelt de Minister van Landbouw het dragen van autogordels verplicht in de auto's die door zijn ambtenaren worden gebruikt. Pas jaren later wordt het dragen van autogordels een algemene verplichting. Twee motor- en automobielclubs Op 18 febr. 1954 werd de Motor- en Automobielclub "De Wieringermeer" opgericht. Voorzitter werd D. Vries, secr. W. Bossema, pennm. E. Mostert, en leden A. Korteweg en A. Baron. Een week later werd er een tweede vereniging opgericht met de naam "WSM" (W'werf,S'dorp,M'meer), die wel op zondag ritten e.d. wilde organiseren Vz. A. Klaver, secr. R. Wetting, pennm. G. Boontjes en leden: L. Wesepoel en G. Visser. Gemeentewapen Voorjaar 1954 verzoekt de gemeente raad de Kroon om het wapen van de gemeente Wieringermeer vast te stellen. Het gemeentewapen is in concept klaar en door de raad goedgekeurd. (Later is er in de Raad nog veel geharrewar over het aantal armen van de zeesterren, die het wapen sieren.) Aanbesteding Raadhuis In maart 1954 vindt de aanbesteding plaats van het te bouwen raadhuis te Wieringerwerf naar ontwerp van het Architectenbureau Ir. Berghoef en Klarenbeek te Aalsmeer. De Raad verleende eerder een krediet ad. f. 600.000,- voor bouw en inrichting van het gemeentehuis. R.K. Uloschool Begin 1954 zit de oprichting van een r.k. Uloschool in de pen. In eerste instantie is de bedoeling deze school te bouwen in Wieringerwerf. Later komt de Dr. Ariëns- Ulo, (later Mavo) toch in Middenmeer terecht. Daar wordt aangevangen in twee noodlokalen met twee leerkrachten: de heer Robben (dir.) en de heer Loogman. STANDBEELD voor dr. ir C. Lely Het standbeeld voor dr. ir. C. Lely is begin 1954 in gipsmodel gereed. De maker is de beeldend kunstenaar Mari Andriessen te Haarlem. Het definitieve bedrag voor het beeld ad. f, 75.000,- is reeds ingezameld. Er zijn giften binnengekomen van particulieren, gemeenten, provincies en waterschap oen. Ook Koningin Juliana en Prinses Wilhelmina schonken een bijdrage voor het beeld. Muntbiljetten uit de roulatie Begin 1954 worden de muntbiljetten van f. 1,- en f. 2,50 uit de roulatiegenomen en vervangen door nieuwe zilveren munten. Het gemeentewapen van Wieringermeer -%r 44

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 2004 | | pagina 46