De huisvesting der niet in den nabijheid van den polder wonende arbeiders geschiedt in barakken, boerderijen of andere woningen, zooveel mogelijk bij het werk. Voor het in orde maken van hun bed, het schoonmaken van hun vaatwerk en het dagelijks aanvegen der woonruimte zorgen de arbeiders zelf. Voor de warme voeding en het onderhoud der huisvesting in de barakken wordt door iederen arbeider betaald de kostprijs van 85 cent per dag, of zooveel meer als de prijs der voedingsmiddelen en het onderhoud der verblijven mocht noodig maken. Bij de warme voeding is koffie/thee inbegrepen, voor de broodkost zorgt de arbeider zelf. De levering der voedingsmiddelen werd na gehouden inschrijving opgedragen aan de Coöperatie "De Tijdgeest" te Winkel. De arbeiders moeten in het bezit zijn van een platte schop en spade, een drinkkan, een drinkkom, een mes, vork en lepel, een droogdoek en twee handdoeken, reserve-ondergoed enz. Het medebrengen van een rijwiel verdient aanbeveling. Waar noodig wordt laarzengeld betaald tot een bedrag van 75 cent per week. De arbeider is ten volle aansprakelijk voor zijn werkgoed, gereedschappen enz, zoodat de Directie geenerlei verantwoordelijkheid aanvaardt voor het wegraken of in het ongereede geraken daarvan. De arbeider is gehouden in het kamp de aanwijzingen te volgen van den kok-beheerder. Degene die zich in of buiten het kamp onbehoorlijk gedraagt, zich aan dronkenschap te buiten gaat of gevaar oplevert voor verontreiniging van het kamp, wordt ontslagen. Het is ten strengste verboden bier of sterken drank in het kamp mede te brengen of te gebruiken. 40

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 2004 | | pagina 42