BOEKBESPREKING In deze rubriek wordt een korte samenvatting gegeven van de inhoud van een boek dat in het archief van ons Genootschap voorkomt. Deze keer. "Zuïderzee-land" door Mr. A.F. Kamp, oud-secretaris van de bestuurs-afdeling der Wïerïngerrneerdïrectïe. In 1937 uitgegeven door E.M. Querido's uitgeversmaatschappij te Amsterdam. Dit vlotgeschreven boek behandelt verleden en toekomst van de Zuiderzee in twee delen: De drooglegging en ontginning en de maatschappelijke opbouw. Dit alles in het licht van 1937, de polder is nog in opbouw en aan de latere inpolderingen is nog niet begonnen. De schrijver omzeilt technische details, deze vervangt hij door vele smakelijk vertelde anekdotes en verhalen over hetgeen zich afspeelde bij de drooglegging en in cultuurbrenging van de Wieringermeer. Door het accent te leggen op de menselijke kant van dit werk, is het gemakkelijker voor te stellen wat zich hier allemaal heeft afgespeeld. In het tweede gedeelte wordt ingegaan op de maatschappelijke opbouw. Mr. Kamp beschrijft dit op aantrekkelijke en deskundige wijze, omdat hij zelf een aantal jaren in de Wieringermeer werkzaam is geweest en zo getuige mocht zijn van hetgeen op de voormalige Zuiderzeebodem tot stand werd gebracht. Het enthousiasme van de schrijver slaat ongemerkt over op de lezer die, na het lezen van het boek, op de hoogte is van alles wat er komt kijken bij de kolonisatie van een stuk nieuw gewonnen land. MBT. 36

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 2004 | | pagina 38