Een ontmoeting met bewoner, de heer L. Wolgen In verzorgingshuis Lelypark ontmoetten wij de 96-jarige heer L. (Luurt) Wolgen, die sinds november 1999 in Lelypark woont. "Het bevalt me hier heel goed. Je wordt van a tot z verzorgd. De mentaliteit onder de bewoners en het personeel is heel goed. Alle lof!", besluit Wolgen zijn lofrede op het verzorgingshuis "Lelypark". In 1941 kwam de nog jonge Luurt Wolgen met zijn vrouw vanuit Siddeburen, (gemeente Slochteren), naar de Wieringermeer. In een landbouwblad stond een advertentie waarin een bedrijfsleider voor een staatslandbouwbedrijf werd gevraagd. De Staat der Nederlanden hield zelf ongeveer 1000 ha in de nieuwe polder in exploitatie. Wolgen kwam zo op de Robbenoordweg terecht. Verschillende malen verhuisde het gezin Wolgen in de Wieringermeer. Wolgen werd na aan de Robbenoordweg achtereenvolgens bedrijfsleider op een staatsboerderij aan de Schelpenbolweg, de Alkmaarseweg en de Oosterterpweg, totdat hij in 1967 pachter en eigen baas werd op een bedrijf aan de Schelpenbolweg. In 1974, na een arbeidzaam leven, vond hij met zijn echtgenote een woning in de Schoener te Wieringerwerf. Vandaar verhuisden ze in november 1999 naar Lelypark, waar de heer Wolgen nu, na het overlijden van zijn vrouw in december 2001, alleen een gezellige kamer bewoont. Geestelijk nog zeer helder ervaart de heer Wolgen de gebreken, die ontstaan bij het ouder worden. De oren en ogen laten het steeds meer afweten. Dit weerhoudt hem echter niet om zijn dagelijkse wandeling van ongeveer een uurtje te maken langs één van zijn drie vaste routes, en even aan te wippen bij zijn dochter aan de Brinkweg. "DE LELYZANGERS" In 1984 werd in Wieringerwerf vanuit de ANBO een gemengd zangkoor opgericht, dat door het leven ging onder de naam "De Lelyzangers". Een wel zeer toepasselijke naam voor een koor van ouderen, die een leven van pionieren in de Wieringermeer achter de rug hadden. Het repertoire van het koor bestond uit Nederlandse en geestelijke liederen. Optredens waren er in kerken en bejaardencentra. De laatste jaren liep het aantal koorleden zeer sterk terug, tot slechts acht leden per 1 januari 2004. Dit deed het bestuur besluiten om per februari 2004 het koor, waarvan de gemiddelde leeftijd zo'n 85 jaar is, op te heffen. Mevr. Joke Muller, die 19 jaar de dirigente van "De Lelyzangers" is geweest, vindt het jammer dat hiermee een waardevolle ontspanning voor de ouderen is weggevallen. 32

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 2004 | | pagina 34