Vrijwilligers Voor het open houden van het Genootschapshuis zijn er telkens 2 gastheren/gastdames aanwezig. Twee maal per jaar wordt de lijst met veel enthousiasme samen gesteld. De convocaties voor de ledenvergaderingen en de Kronieken worden in de polder, op Wieringen en in Medemblik door vrijwilligers rond gebracht Vooral door het aantal nieuwe leden wordt hun taak steeds groter en de stapel Kronieken steeds zwaarder. Alleen Kronieken en convocaties voor elders wonende leden worden per post verzonden. Het bestuur is al deze vrijwilligers zeer dankbaar voor het werk, dat zij verrichten. Zonder deze enthousiaste medewerkers kan de vereniging niet bestaan. Archiefcommissie De dames W Maris, I Biesheuvel, L van der Giessen, J Kooistra en M Kroon vormen samen de archiefcommissie met de heer C Meeuwsen als vertegenwoordiger van het bestuur. Naast het registreren, ordenen en in het archief brengen van alle ontvangen foto,s; boeken; voorwerpen enz. en zonodig repareren van beschadigde dingen; hebben zij het afgelopen jaar van januari tot mei een presentatie van foto's, krantenberichten enz. ter gelegenheid van het 10-jarig bestaan van het Genootschap gehouden. In het kader van "Het Jaar van de Boerderij" verzorgden de dames mede met inbreng van schilderijen en foto's van leden van mei tot december een interessante tentoonstelling, die door velen werd bezocht. Redactiecommissie Het afgelopen jaar heeft de redactiecommissie, onder leiding van de heer W Datema, eveneens weer drie maal een zeer goed verzorgde Kroniek doen uitgaan. Aanwinsten In 2003 werden er weer zeer veel documenten, voorwerpen en foto's aan geboden. Alles wordt zorgvuldig genoteerd en in de eerste daarop volgende Kroniek opgenomen. Als bewijs van ontvangst krijgen ook de niet-leden een exemplaar van die Kroniek. Verdere activiteiten De voorzitter en/of de secretaris waren, veelal op uitnodiging bij tal van activiteiten dan wel evenementen aanwezig. Evenals voorgaande jaren werden ook nu weer groepen belangstellenden in het Genootschapshuis ontvangen voor diapresentatie en bezichtiging van het tentoongestelde. Tevens werd medewerking verleend aan de heer L van Gasteren bij het maken van een film over dr Sicco Mansholt. Naast informatieve gesprekken werden filmopnamen gemaakt o.a.in het Genootschapshuis; bij de heer Bakker aan de Cultuurweg; bij de heer H A Giesen in Lelypark alsmede in het huis en de werkkamer van wijlen de heer Teeling. Aan het gemeentebestuur is gevraagd aan welke activiteiten voor het 75- 9

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 2004 | | pagina 11