JAARVERSLAG 2003 VAN DE SECRETARIS In het jaar 2003 is er door inzet van het bestuur en de vrijwilligers veel werk verzet waardoor onze vereniging steeds vaker in de belangstelling kwam te staan. Leden Op 1 januari 2003 had het Genootschap 679 leden. Gedurende het jaar 2003 hebben we afscheid moeten nemen van: Mevrouw R B Jonker - Meidl; De heer R Wittink; De heer W Kranenburg; Mevrouw A M Smit - Minnes; De heer M Wouts; De heer A Smid; De heer R Oostra; De heer P S Teeling; Mevrouw A Nieuwhof - Iwema; De heer R van Sinderen; De heer H A Giesen. Dit jaar heeft onze voorzitter zeer veel nieuwe leden geworven en vooral daardoor kwam het aantal leden per 31 december 2003 op: 902. Ledenbijeenkomsten De jaarvergadering werd gehouden op 11 februari. Na de pauze hield de heer van der Klein uit Medemblik een lezing over het ontstaan van de stelling Kornwerderzand bij het maken van de Afsluitdijk; de strijd, die daar tijdens de Tweede Wereldoorlog is gestreden en het kazematten museum. Op 29 april, de avond voor het 400-jarig bestaan van de Verenigde Oost- Indische Compagnie, hield de heer drs C C de Jong, een lezing met dia's over het wel en wee van de Compagnie. 11 november liet de heer J Struik uit Medemblik, prachtige dia's zien over het begin van de Zuiderzeewerken zowel in als buiten de stad. Ook toonde hij ons beelden uit de oude stad en kon daar zeer interessant over vertellen. Aan de hand van de presentielijsten moeten we concluderen, dat niet alle bezoekers de lijst tekenen zodat we aan de hand van het aantal geplaatste stoelen moeten nagaan hoeveel belangstellenden er zijn geweest. Openstelling Genootschapshuis Het Genootschapshuis is iedere zaterdag tussen 14.00 uur en 17.00 uur voor een ieder gratis toegankelijk. Tevens wordt een kopje koffie of thee aangeboden. Het aantal bezoekers wisselt sterk. Er heerst altijd weer een aangename, gezellige sfeer. De meeste bezoekers zetten hun handtekening in het gastenboek met vaak zeer waarderende woorden. Bij het gastenboek en bij de uitgang is er gelegenheid voor een gift. De opbrengst is zeer wisselend. 8

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 2004 | | pagina 10