Compagnie BOEKBESPREKING "Het huis van de buren" Samenstelling^ L. Tabak. In 2003 uitgegeven dloor Wooncompagnie Schagen. Toen de brief over de herstructurering in hun bus viel, stond voor veel Slootdorpers het raderwerk even stil. Dit Wieringermeerdorp kwam zo'n zeventig jaar geleden tot stand onder een staatsbemoeienis die misschien wel verder ging dan bij welk ander dorp ook. Veel is daardoor jarenlang hetzelfde gebleven, hierdoor ontstond een hechte band, met vele feesten en verenigingen als getuige. De aangekondigde plannen van renovatie, sloop en nieuwbouw zullen diep ingrijpen, niet alleen in het dorpsbeeld, maar ook in de sociale verhoudingen. Wat vinden de Slootdorpers zelf van deze plannen, hoe zouden zij het Slootdorp van de toekomst het liefste zien? In het boekje komen 23 Slootdorpers aan het woord in 10 verhalen. Mensen van alle generaties, van horecaondernemer, via groentehandelaar in ruste tot de schoolkinderen van de Zaaier. Elk hebben zij hun eigen visie op de ontwikkelingen in het dorp, allen vinden dat er iets moet gebeuren. Oudere mensen vertellen wat er vroeger was, jongeren praten over wat ze in het dorp missen. De supermarkt, één van de laatste winkels staat centraal. Iedereen vindt dat juist die winkel het dorp leefbaar houdt, en dus moet blijven, maar velen halen hun boodschappen toch elders. Behalve deze verhalen staan ook de bouwplannen en het stratenplan van stedenbouwkundige Granpré Molière uit 1926 beschreven. In die jaren lag er precies vast wat er allemaal ging gebeuren, nu is er alleen een voorlopige conclusie. Want slopers en bouwers moeten nog komen en de plannen van de mensen en de instanties verschuiven nog steeds. Slechts één ding staat voor iedereen buiten kijf en dat is wat een van de jongste Slootdorpers zegt: als er moet worden gesloopt, dan het liefst het huis van de buren. MBT. In deze rubriek wordt een korte samenvatting gegeven van de inhoud van een boek dat in het archief van ons Genootschap voorkomt. Deze keer. 43

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 2003 | | pagina 43