1927 Voor het maken van den omringdijk van den fundeeringsput nabij Medemblik te bouwen gemaal en van de daarbij aansluitende dijkvakken van den Wieringermeerdijk met bijkomende werken werd met de Maatschappij tot Uitvoering van Zuiderzeewerken de aannemingsovereenkomst Nr. 4 gesloten voor een bedrag van 1.215.000,- 1928 Ten einde in de bemaling van den Andijker proefpolder te kunnen voorzien wanneer storing mocht ontstaan in de levering van elektrischen stroom, is bij onderhandsche overeenkomst aan de Machinefabriek Gebroeders Stork Co te Hengelo voor 1070,- opgedragen het leveren en opstellen van een reservepomp, welke zoodanig zal worden opgesteld dat deze door een landbouwtractor kan worden aangedreven. 1929 April. De op het eiland op de Oude Zeug geplaatste arbeidersketen en andere tijdelijke gebouwen, welke nog door verschillende keetgezinnen werden bewoond, zijn, met het oog op het gevaar dat zou kunnen ontstaan indien bij het losraken van de ijsbezetting in de omgeving het ijs zou gaan kruien, voorzichtigheidshalve ontruimd. Juli. Bij Koninklijk besluit van 17 april 1929 is benoemd tot Commandeur in de Orde van den Nederlandschen Leeuw, Dr. Ir. H. Wortman te 's- Gravenhage, Inspecteur-generaal van den Rijkswaterstaat. Tevens is op zijn verzoek eervol ontslag uit 's Rijksdienst verleend. Juli. Nadat de plaats voor de te maken terp in den Wieringermeerpolder definitief was vastgesteld, werd tot onderhandsche besteding hiervan, volgens bestek Nr. 72 ZW overgegaan. Het werk werd voor een aannemingssom van 309.000,- opgedragen aan de Maatschappij tot Aanneming van Zuiderzeewerken te Anna Paulowna. De terp krijgt een bovenvlak, gelegen op omstreeks 2 meter NAP van ongeveer 100 bij 200 meter en wordt zooveel mogelijk van onder water op te storten zand gevormd. 41

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 2003 | | pagina 41