1921 Het bestek voor de bouw van een werkhaven aan de oostzijde van Wieringen nabij Den Oever is gereed en wordt binnenkort ingezonden. De uitgewerkte raming wijst een eindcijfer aan van 1.300.000,- 1922 Benoemd werd met ingang van 1 mei 1922 tot tijdelijk stoker-dekknecht M. Tijsen Wgzn te Wieringen, bestemd om dienst te doen op het dienstvaartuig "Wieringen". 1923 Met C. Metselaar Jzn. te Wieringen werd eene onderhandsche overeenkomst gesloten voor het uitvoeren van grondboringen in de Zuiderzee gedurende het jaar 1923 ten behoeve van den Dienst der Zuiderzeewerken. 1924 Het droogmalen van het binnen den beschermingsdijk gelegen terrein, bestemd voor den bouw van sluizen beoosten Wieringen werd voltooid. De bemalingsinrichting bleef in dienst tot het voor zooveel noodig uitmalen van regen en kwelwater. Na de geheele drooglegging van het terrein blijft het kwelbezwaar, dat ruim 1M3 per meter dijkslengte per dag bedraagt, terwijl aan de dijken nergens verschijnselen worden waargenomen welke op eene mindere betrouwbaarheid als waterkeering zouden wijzen. 1925 In juli 1925 werd een begroting gemaakt van de totale kosten voor de Afsluitdijk Wieringen - Friesche kust inclusief sluizencomplexen. De begroting is opgemaakt met inachtneming van de in de zomer van 1924 geldende prijzen en de totaalsom bedraagt 90 millioen gulden. 1926 Ten behoeve van het personeel der Zuiderzeewerken, dat belast zal worden met het toezicht op de in de omgeving van Medemblik uit te voeren werken voor de indijking van de Wieringermeer, moet aldaar eene houten directiekeet en eene houten woonkeet, beiden verplaatsbaar, worden gebouwd. Na onderhandsche inschrijving werd dit werk in december 1926 opgedragen aan de firma Geusebroek en Boekei te Medemblik, voor 17.753,- Te De Haukes moet worden voorzien in de huisvesting van een tweetal gehuwde opzichters. Ook is aldaar een directiekeet benodigd. Met het oog hierop is na onderhandsche inschrijving aan P. Tuin te 't Zand voor 24.898 opgedragen het bouwen van een directiekeet en een dubbele woonkeet op een daartoe gehuurd terrein te De Haukes. De keten zijn zoodanig ontworpen, dat zij na de voltooiing der werken ter plaatse gemakkelijk uit elkander genomen en elders weder opgebouwd kunnen worden. 40

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 2003 | | pagina 40