VAN D£ REDACTIETAFEL De nu ruim 104-jarige heer H. A. Giesen, die zich in vele opzichten uitgesproken verdienstelijk heeft gemaakt voor de Wieringermeerge- meenschap, sloot enkele jaren geleden, b.g.v. de feestelijke opening van ons Genootschapshuis, zijn spreekbeurt af met de woorden: "Als mijn vrouw in die beginjaren mij niet steeds had gestimuleerd, dan was ik al gauw teruggegaan naar onze plaats van herkomst". Met deze eerlijke en openhartige uitspraak in het achterhoofd is de redactie op bezoek gegaan bij vijf vrouwen in de Wieringermeer, die allen op hun eigen wijze hier hebben gepionierd. Niet alleen de mannen die naar de (nieuwe) polder kwamen waren pioniers! De redactie haakt even in op het fusiebesluit van de gemeenteraden van Wieringermeer en Medemblik, en beschrijft hoe de geschiedenis zich herhaalt. Weet u misschien een betere naam voor de nieuwe gemeente? Een stukje nostalgie is te bewonderen in de Beemster en in deze Kroniek te lezen onder het kopje "Lotgevallen van een Caterpillar" van de hand van Theo Wagemaker uit Wieringerwerf. Met Siem Blijdorp, (thans wonende te Canada), keren we terug naar de tijd gedurende de Tweede Wereldoorlog door het afdrukken van een fragment uit zijn "Klein Wieringermeers OORLOGSDAGBOEK" onder de titel: "Een logeerpartij bij de Grüne Polizei" in Medemblik. Een brief van G. Boontjes getuigt van diefstal door de Duitsers. Het boek dat we in deze uitgave bespreken is van recente datum en nog steeds te koop. Het beschrijft de leef- en woonsituatie in Slootdorp anno 2002 onder de titel: "Het huis van de buren". Het boek is uitgegeven door De Wooncompagnie te Schagen. Naast de gebruikelijke rubrieken, zoals "Toen: 50 jaar geleden" koos de redactie voor een nieuwe rubriek in onze Kroniek, waarin we een beknopt verslag doen van de belangrijke, en voor nu interessante mededelingen, vastgelegd in "De Driemaandelijksche berichten betreffende de Zuiderzeewerken", een officiële uitgave van het toenmalige Ministerie van Waterstaat. Deze keer uit de periode 1920 - 1929. En ten slotte de vraag: "Zullen al die 'Medemblikkers', die straks (na 2006) in die zuidhoek van de Wieringermeer komen wonen ook lid worden van ons Genootschap?" Zo ja, een mooi vooruitzicht. Wij wensen u veel leesplezier, en dat het dankbare herinneringen bij u mag oproepen. De redactie. v V I f o v L <-> J 3

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 2003 | | pagina 3