UIT DE DRIEMAANDELIJKSCHE BERICHTEN BETREFFENDE DE ZUIDERZEEWERKEN Het Driemaandelijksch bericht betreffende de Zuiderzeewerken was een officiële uitgave van het Ministerie van Waterstaat. De Dienst der Zuiderzeewerken was doordrongen van de noodzaak van een goede voorlichting over de voortgang van het Zuiderzeeproject. In 1920 nam ZZW het initiatief tot oprichting van het Maandbericht betreffende de Zuiderzeewerken, dat aanvankelijk vooral bestemd was voor topambtenaren, kamerleden en anderen die beroepsmatig bij de Zuiderzeewerken betrokken waren. Van het eerste nummer werden 25 exemplaren beschikbaar gesteld voor de vrije verkoop. De verkoopprijs was 0,10 per nummer. Het maandbericht bleek in een grote informatiebehoefte te voorzien. Velen wilden weten hoe het met de vorderingen van het machtige Zuiderzeeproject stond. De oplage bleek veel te klein te zijn. Na een half jaar stelde ZZW aan de Haagse boekhandel Van Cleef reeds 500 exemplaren van elk nieuw verschenen nummer beschikbaar voor de vrije verkoop. De vraag van topambtenaren, leden van provinciale staten en wetenschappelijke instituten naar het maandbericht groeide eveneens snel. Eind 1920 kende het bericht een oplage van rond de 1500. Wortman zelf zette het Maandbericht per januari 1922 om in het Driemaandelijksch bericht betreffende de Zuiderzeewerken, vanwege de verminderde werkzaamheden als gevolg van het beperkt werkplan. ZZW negeerde de grote problemen bij de aanleg van de zeedijken op het Balgzand, van vertraging werd nauwelijks gesproken. Ook zijn in de berichten geen uitspraken te vinden met een politiek gevoelige lading. Enkele mededelingen uit de Driemaandelijkse berichten 1920 - 1929 1920 Ten behoeve van het onderhoud der diepte-meters en peilschalen is voor rekening der Zuiderzeewerken te Den Helder een gebouwtje aangekocht, dat werd verbouwd tot werkplaats en magazijn. Voor een en ander was een uitgaaf nodig van 3116,- 39

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 2003 | | pagina 39